Kosmetické přísady tak, jak je neznáte aneb co je to „Guanin"?

Publikováno: 07.11.2010 12:24 | Petr Hájek

Je zajímavé, že věci, které se nám ve své ryzí formě obvykle hnusí, nám v parfémech, vodách po holení, pěnách a dalších kosmetických přípravcích nijak nevadí...

 

2010-11-07-1

 

Přítomnost guaninu v některém z kosmetických přípravků poznáte snadno - je uveden někde ve složení pod svým celým jménem (nebo lokálním/mezinárodním kódem CI 75170) a je přidáván do všeho možné z důvodu dosažení většího lesku a zdůraznění onoho známého dojmu přírodní perleťovitosti.

 

2010-11-07-1

 

Tak to máme na jedné straně větší lesk a na druhé perleť, jeden by skoro řekl, že pochází od perlorodek, škeblí, mušlí a podobné mořské i vodní havěti. Odhad by to nebyl zcela přesný, nicméně, stále docela blízko. Ať vás dlouho nenapínáme, tato přísada pro parfémy, voňavky a další věci je produktem jednoho z nejvíce zapáchajících živočichů.

 

2010-11-07-1

 

Guanin se standardně vyrábí zhruba takto: vezme se mrtvá ryba, z ní se oškrábou šupiny a nechají se dlouho v alkoholové suspenzi. Jestliže tudíž máte někde a na něčem podobný perleťový lesk, je takřka dokonale jisté, že se tato perleť zpočátku nacházela právě na páchnoucích šupinách.

 

2010-11-07-1

 

Přírodní perleť je kosmetiky velmi ceněná ingredience a v dnešní kosmetice má jednoznačně nezastupitelné místo. Produkt se samozřejmě hojně vyskytuje zejména v lacích na nehty všeho druhu. Z velkých labelů jej používá třeba Bourjois nebo Maybelline.

Hodnocení článku:Komentáře

Jak vidí styl Kanye West Jak vidí styl Kanye West Poté, co si vybudoval rapper Kanye West jméno jako producent (po svém debutu v roce 2004 se stal brzy jedním z nejprodávanějších hudebníků... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!