LG chystá na rok 2012 stylové 3D brýle

Publikováno: 28.12.2011 13:37 | Petr Hájek

Nové brýle určené pro sledování 3D obrazu LG CINEMA 3D TV Glasses mají uspokojit co do vizáže i ty náročnější zákazníky. 

 

2011-12-28-1
 

 

Na úvod připomínáme, že 3D technologie jsou dnes v zásadě dvojího typu. Pokud chcete vidět 3D obraz, musíte si buď zvolit typ, který brýle nepotřebuje, popřípadě takovou technologii, k nimž brýle potřeba jsou. Bez zabíhání do přílišných detailů se odebereme rovnou ke stylové stránce věci. No a je samozřejmé, že tyto první verze 3D brýlí jsou často dělané spíše užitkově nežli stylově. Pokud si je totiž nasadí každý v pokoji, je patrné, že vzhled nejde podcenit ani tady...

Společnost LG Electronics dnes ale naštěstí oznámila, že chystá na rok 2012 novou kolekci 3D brýlí, které budou kromě funkce plnit i stylovou stránku věci. Ta sympatická dáma za stolem je módní návrhářka Alain Mikli, s jejíž pomocí byly brýle navrženy a vyrobeny, takže se jich dočkáme prý už někdy během prvního čtvrtletí dalšího roku. Celkem budou existovat 3 modely: F310, F320 (klipová verze - myšleno klip nikoliv v TV, ale takové to přicvakávací udělátko) a Alain Mikli F360.

Havis Kwon, prezident a CEO LG Home Entertainment Company k uvedení prozradil následující: "V porovnání s běžnými brýlemi technologie Active Shutter jsou naše 3D brýle mnohem pohodlnější na nošení, nemluvě o faktu, že jsou také levnější, takže snadno celé rodiny smí levně sledovat ve 3D, co jen chtějí. LG se zkrátka i letos snaží opět posunout a nastavit nové bariéry, co se týče stylu a váhy u 3D brýlí."

Mimochodem, váha! Model F320 váží v nové generaci o 25 % méně, nežli typ předchozí - 5,5 gramu na nose ani neucítíte... Pokud jde o F360, tak ta má 16 gramů. Autorka potvrdila, že brýle jsou kombinací hned 3 věcí zároveň: funkce, stylu a pohodlí. Zakrývají většinu obličeje a vypadají tak trochu jako z 60. let, ale rozhodně je to krok správným směrem od těch technofilních hrůzných hranatostí, jež zde bývají typicky k vidění...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!