Limited Edition Bollinger 007 Champagne Gift Box

Publikováno: 30.10.2012 13:07 | Petr Hájek

Známý agent 007 nemá slabost jen pro charismatické ženy, ale také pro rychlá auta a prvotřídní alkohol...

2012-10-30-1

Zdroj: Bornrich

Je tomu už dobrých 50 let, co se lidé poprvé setkali s legendárním agentem Jamesem Bondem - tímto kusem filmové historie je samozřejmě Dr. No. Od té doby jsme se s agentem viděli již celkem ve 22 filmech a film Skyfall je přesně 23 případ. A v těchto 23 filmových legendách bylo v celkem 12 případech k vidění něco důležitého: šampaňské, o kterém je dnes řeč.

Poprvé se objevilo roku 1973 v Live & Let Die a stalo se obratem symbolikou náklonnosti Jamese Bonda ke značce Champagne Bollinger. Aby tedy Bollinger patřičně oslavil onu padesátku let skvělé a produktivní spolupráce, rozhodla se tato francouzská firma nabídnout produkt z limitované edice.

2012-10-30-1

Zdroj: Bornrich

V omezené edici se nachází dvě sady po pouhých 12 lahvích Bollinger R.D. Champagne a šlo hlavně o dárek pro producenty Jamese Bonda v rámci oslav 50. výročí. Stejné balení s 12 kousky ale bylo podle všeho také nabídnuto k prodeji, protože se vzápětí lahve objevily na Chrisite’s Bond Memorabilia aukci. Jejich cena tam byla odhadnuta na 16-23 tisíc USD.

Při tvorbě lahve i pouzdra omezené edice se rozhodla firma Bollinger spolupracovat se Spark Design Agency. Symbolem tohoto obalu se ve finále stala lesklá čerň a za tepla upravované stříbro. Pouzdro je zdobeno tzv. gilošem (jemná vlnovitá čára s ozdobným účelem). Vnější obal má symbolizovat nezaměnitelný tvar tlumiče.

Limited Edition Bollinger 007 Champagne Gift Box obsahuje ceněné Bollinger La Grande Annee 2002, jednu z nejlepších značek minulého století. Krabici mimochodem otevřete tak, že na zámku nastavíte 007 a pak zmáčknete logo pistole.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!