Manžetové knoflíčky - styl a elegance

Publikováno: 16.02.2011 11:33 | Michal Novák

Manžetové knoflíčky jsou bezpochyby jedním z mála doplňků, díky kterým dokážeme bezpečně odlišit muže "znalce" od běžných lidí. Jeansoví experti ani netuší, že něco takové existuje. Jedná se o tak decentní a přitom vkusný doplněk se specifickým nošením, že se člověk zkrátka musí vyznat.  

Manžetové knoflíky

Manžetové knoflíčky dříve a dnes 

Historie manžetových knoflíků začíná už ve středověku. Jejich předchůdce - manžetová šňůrka, zdobila zápěstí mužů a byla symbolem určitého společenského postavení. Manžetové knoflíčky byly v různých obdobách vytrvalým doplňkem pánského šatníku téměř osm století.

V současné době jsou manžetové knoflíky supermoderním doplňkem mužů, kteří ví, jak zaujmout ve společnosti. Význam tohoto drobného doplňku pánského obleku prožívá renesanci. Není výjimkou, že jeden muž použije během dne i několik různých manžetových knoflíků pro různé příležitosti. 

Manžetové knoflíky jsou dobrým způsobem, jak zaujmout obchodního partnera, či dámy na večerním plese.

Výběr a nákup manžetových knoflíků

Vybírat manžetové knoflíky je podobně složitý proces jako například výběr kravaty nebo hodinek. Nezáleží jen na situaci, ke které chcete manžetové knoflíky oblékat, ale i na Vašem konkrétním stylu a tom, v čem se cítíte pohodlně. Je nanejvýš vhodné pořídit si manžetové pro různé příležitosti a neomezovat se jen na jedny univerzální. Samozřejmě, je nesmysl mít jednu košili a 10 různých manžetových knoflíků.

Důraz by měl být kladen především na materiály a kvalitu zpracování a v neposlední řadě na výsledný vzhled celku. Nesmíme zapomínat na to, že doplňky jako jsou manžetové knoflíky o sobě můžeme mnoho říct. Například křiklavě červené doplňky, nekonformní košile a podobné výstřelky můžou naznačovat jistou rebélii, ale všeho s mírou!

Typy manžetových knoflíků

Cufflinks

Manžetové knoflíky, kovové, precizně zpracované s ohromným smyslem pro detail. Pokud někdo mluví o manžetových knoflících mluví v drtivé většině případů právě o tomto typu.

Manžetové knoflíky

 

Double button

Dvojitý knoflík spojený řetízkem je jednodušší, méně zdobenou a většinou i lenvější variantou pro manžetové knoflíky. 

Double buttons

 

Silk knots

Hedvábná (nebo jiná kvalitní) "náhražka" manžetových knoflíčků z pevných materiálů je mnohde považována za luxusnější variantu tohoto doplňku. Jedná se o precizně zpracované uzlíky z vzácných tkanin, které plně nahrazují funkci manžetového knoflíku.

Silk Knots

 

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci se specializovaným obchodem El4el.eu, který je dodavatelem luxusních manžetových knoflíků.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!