Manžetové knoflíky z AK47

Publikováno: 19.11.2011 11:46 | Petr Hájek

Dnes představené manžetové knoflíky vznikly skutečně nečekanou cestou - jsou vyrobeny kromě zlata i z ocele afrických AK47.

 

2011-11-19-

 

Ne snad, že by nebylo v oblasti originálních doplňků pro muže na trhu z čeho vybírat. Vzpomeňme jen Gucci Diamond Belt nebo holící soupravu Zaffiro. My dnes ale budeme věnovat pozornost designérovi Rolandu Itenovi, jenž se již stihl zapsat do srdcí stylově pozitivních osob svými luxusními mechanickými opasky. Nyní tu od něj máme velmi luxusní manžetové knoflíky vyrobený z legendárních AK47.

Tyto manžetové knoflíky jsou vyrobeny v přísně omezené limitované edici a bude jich pouze 20. Je přitom použito stejné precize, přesnosti a technologií, jako k výrobě švýcarských hodinek. Kromě ocele ze zbraně zde najdeme rovněž i 18karátové zlato v bílé a růžové verzi. Tvůrce naznačil, že hodlá z kovu AK47 vykovat celou řadu dalších doplňků, takže se v budoucnu určitě máme na co těšit.

 

2011-11-19-

 

A proč se vlastně rozhodl pro tento originální zdroj? Autor vyslovil ten názor, že takto volil, jelikož AK47 jsou vnímány takřka každým jako jedny z nejspolehlivějších a nejodolnějších zbraní na světě. Že to myslí vážně, naznačuje i jméno dílny, která za tímto účelem vznikla: Fonderie 47 (tu založil ještě se svým kolegou Peterem Thumem).

Jejich cílem je během příštích 7 let zničit 1 milion AK47 a část z nich překovat na neškodné ozdoby. Pro začátek se rozhodli pro manžetové knoflíky, kdy nákup jednoho každého zajistí destrukci 100 AK47. Tím se mimochodem dostáváme k ceně, která dělá 32 630 USD za jeden pár. Zcela bez přehánění jde o jedny z nejunikátnějších a nejzajímavějších manžetových knoflíků na světě - nakonec, který doplněk má za sebou podobný příběh a vznešený cíl?
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!