Měl by muž nosit motýlka?

Publikováno: 12.08.2011 13:38 | Petr Hájek

Pokud vás při probírání vaší stylovou bankou někdy napadlo, zda je dobrý nápad vzít si na nějakou akci motýlka, snad vám pomohou dnešní názory různých stylových bloggerů v příklonu k rozhodnutí na tu či onu stranu... 

2011-08-12-1

 

Lawrence A. Schlossman: „Ačkoliv by se dalo říci, že poslední dobou pozoruji jakési náznaky motýlkové renesance, mám já osobně pocit, že se nic nestane, když si od nich dám ještě nějaký čas pauzu."

Christopher Callis: „Jen proto, že pár pozérů nosí nějakou věc špatným stylem, nemusí to nutně znamenat, že je tato věc zákonitě špatná. Motýlek dle mě nikdy z módy nevyjde, jen zkrátka bude podléhat lokálním i globálním trendům jako ostatně vše stylové. Vyvaroval bych se ale nošení motýlka jen proto, že je to často nejrychlejší způsob, jak ze sebe udělat společensky přijatelného člověka."

 

2011-08-12-1

 

LAS: „Ještě před tím, nežli budu nazván IT fanatikem, kterému je jedno, co nosí a jak vypadá, rád bych zdůraznil, že můj anti-motýlkový postoj pramení z něčeho jiného. Je to podle mě věc, kterou řada mužů používá jen jako jakousi berličku své (ne)stylovosti. Věc, kterou na sebe rychle hodí jen proto, aby nevyčnívali."

CC: „Krása motýlků tkví zejména v tom, že se skvěle kombinují s jinými stylovými věcmi a to i tehdy, když nechcete, aby utrpěla vaše celková úroveň formálnosti. Vezměme si třeba takového Indiana Jonese, který nosil motýlka jakožto profesor a rozhodně se nedá říci, že by mu k brýlím, účesu a povolání nešel... "
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!