Muž by měl vonět potem a koňským sedlem již dávno neplatí

Publikováno: 04.10.2012 19:02 | Václav F. Mensa

Doby, kdy měl muž vonět pouze potem a koňským sedlem jsou daleko v nenávratnu a nic nepřidá outfitu na dokonalosti tolik, jako kvalitní parfém.

Santa Maria Novella

Zdroj: Santa Maria Novella, whatmenshouldsmelllike

Luxusní esence totiž více, než cokoliv vyjadřuje individualitu jeho nositele. Za jednotlivé kusy oblečení lze ukrýt, jaký člověk je. Avšak parfém prozradí vše. Špatně vybranou košili je možné schovat třeba za sako, avšak špatně vybraný parfém ne.

Na parfému by se nikdy nemělo šetřit. Jakýkoliv výkyv kvality se totiž ihned pozná. Rozdíl, jakým vyhrávají kvalitní vůně nad těmi lacinějšími je ten, že déle vydrží, nemění vůni během dne a stanou se jistou aurou toho, který je nosí. Každý parfém se skládá ze tří části. Z takzvaných hlavy, srdce a základu. Hlava dělá první dojem, ten, který je znatelný jen pár desítek minut. Poté na řadu přichází Srdce. To je střední tón, znatelný celý den. Avšak základ, ten je znát i několik dní.

Jedním z velmi dobrých pánských parfémů je Chanel Bleu de Chanel. Je to dřevitá, přesto svěží pánská vůně. Jeho hlava je naplněna citrusy, zázvorem a a muškátovým ořechem, kterým vděčí za svěžest.

Bleu de Chanel

Zdroj: Bleu de Chanel, blogspot.com

V srdci tohoto parfému je chilli, máta a kupříkladu jasmín. Zde se tvoří mírně kořeněný a dřevitý tón. V základu pak je kadidlo, cedr a santalové dřevo. Tento parfém patří ke špičce, kterou lze sehnat o v této zemi.

Další z kvalitních a dostupných parfémů je Brit for men od Burberry. Společnost legendární díky výrobě trench-coatů uvedla tuto vůni v roce 2004. Dokonale v ní spojuje klasického, anglického ducha a přesto je moderní a svérázná. Dohromady rozehrává božskou symfonii složenou z tónů zelené mandarinky, zázvoru ale i anglické růže a cedru, který parfému dodává sexy podtext. Dále je v něm znatelný kardamon, bergamot a šedé pižmo.

Burberry Brit men

Zdroj: Burberry Brit men , blogspot.com

Parfém Custom od značky Dunhill je garancí kvalitního velmi sebevědomého oderu. Vlně je to velmi jednoduchá, a přesto výrazná. Její namíchán pouze ze čtyř esencí a to z červeného jablka, virginského cedru, pepře a kadidla. Vůně je to těžká a vhodná především k večerním příležitostem.

Dunhill

Zdroj: Dunhill, myntassets.com

Parfém nelze vybírat podle napsaného článku. Parfém totiž ukáže svou pravou vůni až když splyne se samotným povrchem naší kůže. Je tudíž dobré před samotnou koupí parfém zkusit, počkat minimálně den a poté, pokud bude vůně naprosto vyhovovat do něj investovat. Nezřídka se stane, že to, co přímo úžasně voní na někom jiném bude i tak vonět na Vás. Každopádně, jak už bylo zmíněno, nevyplatí se šetřit.

Dior

Zdroj: Dior, escentual.com

Vůně musí odrážet to, jaký muž je. Sebevědomý, nesmlouvavý nebo naopak klidný, elegantní a bezpočet dalších vlastností. To skutečně nelze zdůraznit nějakým chemickým splaškem. Pokud budete mít cestu do Florencie, která je považována ta jedno ze sídel parfumérského řemesla, navštivte obchod Santa Maria Novella. Jsou schopni z naprosto přírodních esenciálních olejů namíchat parfém přímo šitý na míru. Avšak, svatou zemí pro výrobce parfémů je oblast francouzského Grasse.

Je to oblast nejen vhodná pro koupi parfému, ale i pro příjemnou letní dovolenou.

Hodnocení článku:Komentáře

Kompletní transplantace obličeje? Možné! Říká MUDr. Bohdan Pomahač Kompletní transplantace obličeje? Možné! Říká MUDr. Bohdan Pomahač MUDr. Bohdan Pomahač stojí u zrodu rekonstrukční plastické chirurgie. Patří k lidem, kteří pokládají základy a rozvíjejí tento,... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!