Na kolik přijdou mužské "operace krásy"?

Publikováno: 25.03.2011 12:06 | Petr Hájek

Liposukce, zmenšení ňader, oprava víček či oprava nosu. Zní vám to jako typická ženská záležitost? To už dávno není pravdou - podobné operace si stále častěji dnes nechávají dělávat i četní muži.

 

2011-03-25-1


Donedávna to bývala výsada prakticky jen slavných herců, pořadatelů show, různých politiků, umělců a podobné sorty lidí. Poslední průzkumy nicméně naznačují, že se přístup mužů k plastické chirurgii rapidně mění: za minulý rok si nechalo 203 tisíc mužů opravit vizáž větším zákrokem a 918 tisíc zvolilo neinvazivní metody. To je o 2 % více, než minulý rok.

Dle studie uspořádané Americkou Asociací Plastických Chirurgů se muži podíleli na celkovém počtu všech operací celými 13 %. Jiná studie pro změnu naznačila, že celou čtvrtinu mužů oblast plastické chirurgie zajímá - a to i tehdy, pokud se ještě nerozhodli k nějakému ze zákroků.

Co je důvodem tohoto růstu? Faktorů může být celá řada. Na čelní místo se nicméně staví touha vypadat mladě kvůli práci, jelikož mladě a svěže působícím bývá na celé řadě míst dávána přednost. Na první pozici kupodivu nebyla zmíněna touha zapůsobit na ženy, ale v moderní kapitalistické době by se tomu snad dalo i věřit...

A jaké operace jsou dnes mezi muži nejpopulárnější? Na prvním místě je oprava víček, která v průměru stojí 2 828 USD. Pak tu máme liposukci (2 884 USD cena). Třetí je redukce mužských ňader (3 013 USD). Svoje si k průměru však určitě řekla i transplantace vlasů (4 676 USD) a oprava nosu (4 306 USD).

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!