Náboje a kulky jako ozdoba

Publikováno: 04.08.2010 10:31 | Petr Hájek

Houstonská designérka Jessica Meyer připravila pro letošní rok velmi neobvyklou kolekci ženských a mužských ozdob.

 

 

Lidé se zdobí odjakživa vším, co měli po ruce. Zpočátku kostmi a částmi jiných živočichů (zuby, ...), nicméně jak šla doba, zjistili, že zdaleka nejlépe vypadají jiné věci - drobné umělecké předměty, vzácné kovy a neméně vzácné minerály. Samozřejmě, také si brzy všimli podivného zvyku perlorodek.

 

 

Pohnutky lidí zdobících se podobnými věcmi poměrně chápeme, ovšem po těch letech je to již kapku neoriginální a nudné, proto, kdo hledá skutečnou zdobitelkou výzvu, má dnes skvělou příležitost ve výběru z nabídky designérky Jessisy Meyer, která se inspirovala trochu nezvyklou cestou - jako malá si hrála v dědečkově mexické muničce s náboji.

 

 

Nová řada ozdob je určena osobám, které vítají nošení všelijakých variací na nábojové téma - prstenů s dvojicí nábojnic, náramků, náhrdelníků z kulek, náušnic opět z řečených materiálů atd. Kromě řečeného obsahují návrhy také zirkonium, diamanty, zlato, onyx a sem tam nějakou tu perlu.

 

 

Je velmi zajímavé, jak autorka použila nástrojů smrti (či sportu, věc názoru) k vytvoření řady mírových vyjádření - kupříkladu nápisu „Faith" na jednom díle. Cena za ozdoby se liší dle velikosti, pracnosti, použitých materiálů atd., vždy však variuje mezi 160 a 1 750 USD za kus.

Hodnocení článku:Komentáře

Nejstylovější muži minulého týdne, díl 16. Nejstylovější muži minulého týdne, díl 16. Je nesporným faktem, že slavní muži jsou trochu více na očích a tedy je i jejich styl pod pečlivým okem veřejnosti. Ani my jsme... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!