Náramkové hodinky a brýle od Josefa Klíra

kh1
04.04.2011 22:13 | Michal Vošahlík

Když se módní návrhář pustí do oblasti jiné něž textilní a zkusí si materiály, na něž nemůže být zvyklý, nelze ani hádat, jak tolik nesourodá spolupráce dopadne. Někdy z toho nevyjde nic jiného než prvotřídní zvrhlost, jindy naopak vzejde neobdobný skvost, který v sobě zachová rysy obou zúčastněných stran. Módnímu návrháři Josefu Klírovi úžasně vyšla nejen inspirace keramikou a křišťály v edici Home Design, ale vytáhl se i svými brýlovými obrubami a též náramkovými hodinkami, které vzešly ze spolupráce se značkou Prim.

Přestože některé ze starých modelů Prim lze považovat za tak těžký oldschool, že i můj táta jedny se zažloutlým ciferníkem ochotně nosívá, přesto se této značce podařilo získat na českém trhu přívlastek luxusu. Prim už nejsou ani zdaleka tak lidové hodinky, jak tomu bylo v době, kdy je vyráběl státní podnik, naopak současný výrobce hodinek Prim, společnost MPM Quality, se zaměřuje na kvalitní a noblesní produkci.

Ke spolupráci Josefa Klíra a MPM Quality došlo při příležitosti třetího ročníku soutěže Pretty Woman Česká republika, pro jejíž finalistky Josef připravil speciální model náramkových hodinek. Následně tyto hodinky vyšly pod názvem Pretty Woman v limitované edici pro český trh a přibyly k nim ještě další dva modely Retrograde a Alcyon. Josef při uveřejnění série hodinek uvedl: „Ne všechny ženy mají příležitost obléknout si moje šaty, a to z různých důvodů. Jsem rád, že budou moci sáhnout po stylovém módním doplňku v podobě hodinek, kterým jsem vdechl život." Ale nejde jen o zákaznice, protože chronograf Retrograde, podle mého nejzajímavější model z uvedené trojice, je ryze pánskou záležitostí. Pouzdra náramkových hodinek z ateliéru Josefa Klíra jsou kryta safírovým sklem a zhotovena z ušlechtilé oceli, která je vyleštěna k největšímu šajnu. Na dýnku hodinek je pak vygravírován Josefův podpis, aby bylo jasno.

Do odvážné spolupráce se Josef Klír pustil i v případě brýlových obrub. Na svém internetovém obchodě www.josefklirshop.cz nabízí brýle sluneční a ve vybraných optikách i dioptrické. Pro Josefovu tvorbu je příznačné použití džínového materiálu na obrubách brýlí, a tak lze jeho tvůrčí rysy bezpečně identifikovat pokaždé, když se někdo v brýlích od Josefa Klíra objeví ve společnosti.

Největší pozornost vzbudí, když se spojí talenty z různých oblastí a spojí své tvůrčí činnosti. Nebojte se budit pozornost v mělkých, klidných vodách české společnosti.


Josef Klír definitely in!
Vinohradská 53
120 00 Praha 2
Telefon: 00420 731 373 373
e-mail: info@josefklirshop.cz
Web: www.josefklirshop.cz


Upozorňujeme, že společnost JK invest CZ/SK, která se zaměřuje na dovoz a distribuci brýlových obrub, a Atelier Josef Klír spolu vyhlašují soutěž o ceny z tvorby Josefa Klíra pro všechny optiky v České a Slovenské republice.

Do slosování o ceny bude zařazená každá optika, jež v období od 15. 3. 2011 do 30. 4. 2011zakoupí kompletní džínovou kolekci dioptrických obrub a kompletní kolekci slunečníchbrýlí Josef Klír eyewear pro rok 2011.

Vyhlášení výherců přitom proběhne 6.5. 2011 a výherci budou zveřejnění na webu společnosti JK invest CZ/SK a na www.josefklirshop.cz.

1. cena: Křeslo by Josef Klír v hodnotě 30 000,- CZK, které bude navrženo avyrobeno na míru dané vítězné prodejny.

2. cena: Kabelka Josef Klír dle výhercova výběru v maximální hodnotě 15 000,- CZK

3. cena: Obraz z kalendáře pro rok 2011 CLEAR COLOURS BY JOSEF KLÍR v hodnotě10 000,- CZK s věnováním a podpisem Josefa Klíra.

Všechny optiky, které budou zařazeny do slosování automaticky získávají pozvánkuna křest kalendáře Josef Klír 2012.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!