Nejhorší doutníky roku 2009

2010-03-14-1
14.03.2010 10:42 | Petr Hájek

Jestliže máme na jedné straně nejlepší doutníky roku 2009, je jen logické, že ty na opačné straně chuťového spektra musí být ty nejhorší. A jelikož doutníky nejsou právě levným koníčkem, raději zmíníme ty nejméně chutné kousky minulého roku, ať do nich zbytečně nevrážíte svůj těžce a draze vydělaný kapitál.

1. Barrington House Premium Jamaican Cigars


U této firmy ani není třeba specifikovat, který typ doutníků je nejméně chutný, opravdu nedobré jsou totiž všechny. Doutníky Jamaican Cigars firmy BH do jednoho chutnají jaksi slaně a sladce zároveň, zkrátka úplně shodně, jako místní jamajské rollery, do nichž lokální osazenstvo balí vše možné. O tom, že jsou doutníky skutečně nevalné chuti, svědčí i to, že jistý americký maloobchodník s nimi uspořádal zajímavou soutěž: Každému zákazníkovi bylo nabídnuto, že dostane gratis libovolný doutník dle výběru, pokud dokouří nejprve právě doutník značky Jamaican Cigars. Dodnes v soutěži nikdo neuspěl a že to zkoušeli mnozí...

 

 

2. Te-Amo Shorty Nub


Opravdu zanikla doutníková kreativita? Každý začátečník by namíchal lepší tabákové směsi než jaké jsou zde standardně ubaleny. O těch mimochodem nejde říct snad ani jedna jediná dobrá věc – dokonce chutnají natolik mizerně, že jistý zahraniční kolega po vykouření doutníku ihned a dobrovolně začal s kloktáním mýdla. Přitom stačí tak málo – neustále své produkty zkoušet, jak je dobrým zvykem u většiny lepších značek.

 

 

3. Stimulus Cigars


O firmě Stimulus a jejích tabákových výrobcích, se autor poprvé dozvěděl z letáku na hokejovém zápase, což je již samo o sobě poměrně podezřelé. Dle svých vlastních slov se firma snaží, aby její zákazníci díky jejím produktům zažili „Jiskřivou a oduševnělou konverzaci.“ Ano, tu skutečně vedli, jenomže o tom, jak za tyto doutníky vyhodili peníze... 

 

 

4. General Brioso


Firma General Brioso skočila rovnýma nohama do světa doutníkových trhů s produktem pojmenovaným „Brioso“. Ačkoliv se nejedná o vysloveně špatný tabák a i cena by tomu napovídala, Brioso je neskonale nudným doutníkem. Není zábavné jej kouřit, protože chutná maximálně mdle a když už tak na to přišla řeč – je dobrým zvykem, aby doutník chutnal aspoň nějak. Zákazník zkrátka čeká něco a dostane nic. Pokud jeden zkusíte, garantujeme vám, že bude i poslední. 

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!