Nejlépe oblečení muži všech dob (2.)

Publikováno: 27.01.2011 16:39 | Petr Hájek

Následujícím seriálem se snažíme vzdát hold všem stylovým mužům ve všech dobách a je nám přitom jedno, jestli jde o osobnosti reálné nebo fiktivní, jediné, co rozhoduje, je přínos pro mužský styl.  

5. Gianni Agnelli


Stal se ve světě stylu a módy slavný zejména díky italskému umění "sprezzatura", tedy v perfekcionalismu neperfektního, jež představil i masám mimo Itálii. Znal perfektně stylová pravidla a pak je pěkně jedno po druhém porušoval a překračoval, až se z něj stala velmi silná samostatná stylová osobnost.

 

2011-01-27-1


 

6. The Rat Pack


Ačkoliv nosili svoje obleky tak přirozeně jako svoji druhou kůži, přesto vše nasvědčovalo tomu, že si to náramně užívali. A poučení? Dobře vybraný oblek promění jakéhokoli muže v kohokoliv si bude přát - i vy byste tedy měli sáhnout po možnosti jeden si obléct co nejčastěji...

2011-01-27-1

7. Gordon Gekko


Tohoto kriminálníka zmiňujeme opět pouze a výhradně kvůli jeho stylu. Jako by intuitivně tušil, jak se oblékají mocní muži a jak se poté prezentují. Klidná ležérnost ve správných šatech je evidentně často hrozivější, nežli vysloveně bojový postoj.

2011-01-27-1

8. Johny Depp


Pokud jde o styl Johny Deppa, tak se mu rozhodně nedá upřít velká míra osobitosti. Nikdy doopravdy netušíme, co se na něm objeví příště, takže o to je celá věc zábavnější - máme ovšem tak trochu podezření, že to netuší ani sám Depp...

 

2011-01-27-1

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!