Nejlépe oblečení muži všech dob (úvod)

Publikováno: 09.01.2011 16:21 | Petr Hájek Následujícím seriálem se snažíme vzdát hold všem stylovým mužům ve všech dobách a je nám přitom jedno, jestli jde o osobnosti reálné nebo fiktivní, jediné, co rozhoduje, je přínos pro mužský styl. 

1. Jeskynní muž

Už když si někdy před sto tisíci lety první muži vytvářeli první šaty ze zvířecí kůže, určitě si uvědomili dvě velmi důležité (a vzájemně související) věci o mužském stylu. Předně, kalhoty jsou nutné a za druhé, musí dokonale sedět. Věta samozřejmě platí stále i po všech těch letech.

 

2011-01-09-1

 

2. Beau Brummell

Tento našinci poměrně neznámý muž vstoupil do dějin stylovosti díky faktu, že jako první začal v regentské Anglii nosit a popularizovat nošení kravat a vázanek. Povídá se o něm, že se každý den nejdřív 5 hodin strojil, nežli si vůbec troufl vylézt na ulici. A jaká by z něj měla být inspirace? Brát si občas kravatu i tam, kde není potřebná (teď nemáme na mysli situace typu rafting ve Švédsku nebo lezení po skalách).

 

2011-01-09-1

 

3. Al Capone

Známý a legendární gangster, jenž proslavil tence proužkované obleky a puntíkované vzory obecně. Běžně se profiloval jako švihácký hejsek, s nímž si není radno zahrávat, na což také po právu takříkajíc „dojel".

 

2011-01-09-1

 

4. Jay-Z

Člověk se s černými brýlemi a koženou bundou ani nemusí příliš naparovat a přesto působí jako drsňák, ačkoliv je jinak třeba jen neškodný businessman. Ke kompletu lze přidat i další drobnosti, ale hlavní roli v něm byste měli nechat hrát právě tyto dva řečené a stylově přirozeně dominantní prvky.

 

2011-01-09-1

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!