Nejluxusnější vana světa k mání za 790 000 USD

Publikováno: 25.06.2010 13:01 | Petr Hájek

Stylové hovění si v koupeli je rituál, kterému se může oddávat takřka denně každý z nás. Jen ti opravdu majetní si ovšem budou moci dopřát koupele v obřím krystalu v ceně téměř 1 milion USD.

 

 

Hned na úvod musíme upřesnit, že firma Baldi, která za výtvorem stojí, pochází z Itálie a je již dlouhou dobu známá jako výrobce domácích potřeb, nábytku, lamp i příslušenství ze vzácných materiálů. Tím nemáme na mysli běžnou lampu z kusu ohnutého drátu, ale skutečná mistrovská díla, nakonec, posuďte sami.

 

 

Mezi jedno z posledních děl firmy patří tato povedená vana z minerálního křišťálu. Celá vana samozřejmě byla vytesána z jednoho obřího kusu horniny velikosti 2,5 m, který byl do dílny dopraven až z dalekých amazonských pralesů. A jak dlouho trvalo samotné opracování? Celých 6 měsíců.

 

 

Další podobná vana (ano, jsou opravdu jenom dvě na světě) se objevila na akci Salone del Mobile v roce 2008, kde si okamžitě získala srdce jistého ruského magnáta, který za ni neváhal vysázet na dřevo 700 000 EUR. Kus, jenž máte dnes před sebou, je hlavně dobrou reklamou pro svého majitele - firmu Harrod.

 

 

Mimochodem, druhý kus není prvnímu nijak přehnaně podobný, takže se rozhodně nedá mluvit o nějaké sériovosti výroby. Novinka byla sekána diamantem a ponechána zvenčí záměrně velmi hrubá, aby bylo možno obdivovat krásu přírodního křišťálu. Komu by se cena zdála nízká a koupelna stále jaksi prázdná, může si k vaně pořídit i křišťálové umyvadlo. (Pro vyložené sociální případy tu pak je vana z malachitu za 222 000 USD.)

Hodnocení článku:Komentáře

Etiketa moderního muže, díl 2. Etiketa moderního muže, díl 2. Časy, kdy musel být muž ve společnosti doslova encyklopedií dobového bontonu, jsou naštěstí již dávno pryč, to ale samozřejmě... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!