Nejstylovější knírky světa I.

Publikováno: 03.11.2012 12:37 | Petr Hájek

Tím, čím jsou pro dobrý dojem z ženy dlouhé a zdravé vlasy, jsou i dokonale zastřižené kníry u stylového gentlemana. Představme si ty nejznámější a nejstylovější kousky...

1. Salvador Dalí

Španělský surrealistický malíř je znám stejně dobře pro svůj dokonale vytesaný a nakroucený knírek, jako se stal symbolem i pro mnoho neméně proslulých uměleckých děl (viz jeho "tekoucí hodiny" a podobné zvláštnosti). Povídá se o něm, že dokonce nosil stříbrné cigaretové pouzdro a v něm řadu knírků, jenž nabízel přátelům. Tomu se i dá věřit - je to určitě lehce podivínská a surrealistická cesta, tedy přesně v jeho duchu.

2012-11-03-1

Zdroj: MensHealth.com

2. Charlie Chaplin

Pokud jde o Charlieho Chaplina, tak ten si získal místo v dnešním Top Tenu z onoho prostého důvodu, jelikož jde o ten vůbec nejikoničtější knírek éry němého filmu, jaký si jen může člověk představit. Někdo by snad mohl jedovatě poznamenat, že je podobný jaksi moc neméně známému knírku jednoho slavného nacistického diktátora, zde ale musíme podotknout, že tento typ knírku zvaný "kartáček" byl populární okolo 20. let minulého století u řady slavných osobností své doby, naneštěstí je ale jeho prototypem právě A. Hitler.

2012-11-03-1

Zdroj: MensHealth.com

3. Clark Gable

Uhlazený a dokonale vytvarovaný knírek Clarka G. je pro tuto Hollywoodskou legendu stejně příznačný, jako některé jeho známé a proslulé citáty - namátkou ten z Gone with the Wind: “Frankly, my dear, I don’t give a damn.” A pokud přijde na to, co si okolí myslí o vašem knírku či vousech, podobný přístup byste měli zaujmout i vy...

2012-11-03-1

Zdroj: MensHealth.com

4. Albert Einstein

Kdo by jej mohl vinit z toho, že má na své tváři dost neudržovaný knírek, když byl natolik zaujatý studiem tajemství prostoru a času, že mu nezbýval čas prakticky na nic jiného. To ale není také jediný důvod proč ho uvádíme. Byl to totiž právě Albert Einstein, kdo dal vzniknout stylovému prototypu "šílený vědec se zježeným knírem", který je vrcholně excentricky stylovou záležitostí.

2012-11-03-1

Zdroj: MensHealth.com
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!