Nejstylovější muži v minulém půlstoletí, díl 2.

Publikováno: 13.06.2010 17:28 | Petr Hájek

Stylové oblékání nejde ruku v ruce jen s umělci, zpěváky a herci, ale je také mimořádně důležité i pro jinak významné muže: businessmany, manažery, ale nejen ty samozřejmě - dostane se i na modely, zpěváky atd. Dnes proto přinášíme další trojici zajímavých stylových osobností.

 

 

Joseph Cotten

 

Cottenova osobnost reprezentovala svébytný typ vedoucího muže zhruba z přelomu poloviny minulého století. Byl ostrý jako žraločí tesák, tvrdý, nevyzpytatelně záludný a s jaksi odtažitým hlasem. Tato nikdy se neusmívající hvězda byla vzorem takovým velikánům, jakými jsou Clint Eastwood, Paul Newman či Warren Beatty, takže bychom na něj v žádném případě neměli zapomenout ani my. Joseph Cotten byl při svém oblékání velmi sebevědomý ve vlastním vkusu. Obleky si nechával vždy speciálně upravit tak, aby neměly kapsy, takže o to více vynikala jeho vysoká a štíhlá postava. Jak ve filmech, tak i mimo ně dával přednost temným a úzkým modelům. Zkrátka, perfektní symbol „noir" herce své doby. Takže: s dobře padnoucím tmavým oblekem nikdy nic nepokazíte!

 

 

 

Sidney Poitier

 

Kdybychom se měli bavit o mužích velmi řízného stylu, který utkví na první pohled v paměti, rozhodně by se na jedné z čelních pozic umístil Sidney Poitier. Vidět jej v uchvacujícím díle „A Raisin in the Sun", kde hraje Walter Lee Youngera je zkrátka stylový zážitek, na který se jen tak nezapomíná. Ostrý styl k ostré osobnosti - namátkou jeho způsob, jakým si zasouval své košile do kalhot, je prostě nezapomenutelný. Přitom jeho styl byl hodně o jednoduchosti a přehlednosti. Zkrátka, zase jeden z těch mužů, kterého brali kolegové i veřejnost opravdu vážně. Moudrost je protentokrát následující: upravený oblek, bílá košile a tmavá kravata budiž základní stavební kameny vašeho vlastního stylu.

 

 

 

Clint Eastwood

 

Pokud jde o jinou známou hereckou legendu, Clinta Eastwooda, tak ten nosil západní košile, když byly v módě, i tehdy, když v módě právě nebyly. Jeho oblíbené kombinace byly: košile + černé kalhoty a tričko + jeansy, v nichž vypadal trochu jako renegát, které tak často hrával. Dnešní stylová moudrost na závěr je také jasná: nesnažte se lišit vždy a za každou cenu, nakonec, styl je stylem právě proto, jelikož si jej člověk drží po nějaký čas.

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!