Nejstylovější muži v minulém půlstoletí, díl 3.

Publikováno: 30.06.2010 16:22 | Petr Hájek Stylové oblékání nejde ruku v ruce jen s umělci, zpěváky a herci, ale je také mimořádně důležité i pro jinak významné muže: businessmany, manažery, ale nejen ty samozřejmě - dostane se i na modely, zpěváky atd. Dnes proto přinášíme další trojici zajímavých stylových osobností.

Gary Cooper

Představte si integritu Clinta Eastwooda zkříženou s elegancí Geroge Clooneyho, k tomu přidejte oči Paula Newmena a figuru Supermana Christophera Reeveho a už se pomalu začnete blížit obrázku muže, kterého řada osob pokládá za vůbec první pořádnou hollywoodskou ikonu. Tou zde myslíme zejména onen typický, autentický a klasický americký look. Gary Cooper byl mimochodem blízkým přítelem Ernesta Hemingwaye. Přesto vše byl Gary svým způsobem minimalista razící oblékací zásadu, že méně je často více. Jeho osobnost zřejmě ale nejlépe vystihl designér Bill Blass, který jednou řekl: „V minulém století byli jen dva muži, kteří měli opravdový dopad na to, jak další později vypadali a chtěli vypadat. Prvním z nich byl vévoda z Windsoru a druhý Gary Cooper." Poučení z Garyho garderoby je následující: je to muž, kdo si obléká kalhoty, nikoliv naopak, takže přílišná pozornost kalhotám je jen na škodu, jelikož odvádějí pozornost právě od muže.

 

 

Toshiro Mifune

Podobně jako jeho kariéra táhnoucí se přes 5 desetiletí, také ve stylu Toshira Mifuneho se během let odehrála řada změn. Vždy si však podržel dvojici věcí: eleganci a preciznost. Za zmínku rozhodně stojí i to, že to byl právě on, kdo koncem 40. let minulého století zanesl styl a ducha americky mezi tehdejší herce. Perfektní vizáž předvedl i jako vousatý samuraj v díle génia Akira Kurosawy. V pozdějších letech si potrpěl na dobře padnoucí obleky a tenký knírek. Poučení od Toshiry Mifuneho je i tentokrát prosté: nebojte se věci mixovat - kupříkladu pod svetr s V výstřihem si vezměte klidně obyčejné tričko namísto košile apod.

 

 

Gregory Peck

Gregory Peck byl jedním z těch herců, kteří celý život nehráli žádnou zápornou postavu. Když k tomu po 34 letech hraní slušňáků v oblecích konečně došlo, předvedl mistrovský výkon v brazilském filmu The Boys from Brazil, kde hrál doktora Mengeleho. Jaké muže hrál, takový byl i mimo plátno - bezmezně elegantní. Peck byl zkrátka jedním z těch mužů, o kterých jejich šaty mnoho vypovídaly. Poučení od Gregory Pecka je pro změnu následující: aspoň jeden čokoládově hnědý oblek ve sbírce rozhodně není na škodu.

 

 

Hodnocení článku:Komentáře

Doutníkové novinky, díl 6. Doutníkové novinky, díl 6. I když není kouření bůhvíjak kvalitní přednost, jistě s námi budete souhlasit, že k dokonalému večeru stylového gentlemana patří... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!