Nejstylovější muži v minulém půlstoletí, díl 4.

Publikováno: 15.07.2010 10:44 | Petr Hájek Stylové oblékání nejde ruku v ruce jen s umělci, zpěváky a herci, ale je také mimořádně důležité i pro jinak významné muže: businessmany, manažery, ale nejen ty samozřejmě - dostane se i na modely, zpěváky atd. Dnes proto přinášíme další trojici zajímavých stylových osobností.

Burt Reynolds

Je dnes obvyklé řadit Burta Reynoldse pod kýčovitý machismus, jakým dnes vládne třeba legendární Chuck Norris. Ale nemělo by se zapomenout jistě na to, že Burt byl ztělesněním ideálu maskulinity let 70. Nebylo to jen kvůli jeho akčním scénám, ale přirozeně také kvůli tomu, co nosil a jak se oblékal. Takřka výhradně nosil košili západního střihu, džíny po boty, kovbojské klobouky a občas i stylový knírek, díky kterému vypadal jako zálesák. Stylovým poučením je poznámka, že drsnost není totéž co nedbalá neupravenost.

 

 

River Phoenix

Za éry hippies vyrůstající River si vytvořil k oblékání poněkud zvláštní vztah: „Bohaté děti nám dávaly svoje staré a obnošené věci, což byly paradoxně ty nejlepší šaty, jaké jsme měli. " River se vlastně nikdy tak zcela úplně nevzdal tohoto životního stylového zaměření, samozřejmě s respektem a odbočkami k různým životním příležitostem, jakou byla třeba procházka po oskarovém koberci. Mimo oficiální akce bývá nicméně viděn v obyčejných drátěných brýlích, armádní bundě z výprodeje a podobných kouscích. River Phoenix přímo mistrovsky zvládl další důležitou stylovou zásadu: muž, který chce zapadnout, by se měl obléknout dle události.

 

 

Peter O'Toole

Kdyby se rozdělovaly ceny za styl, jsme si jisti, že Peter Seamus by se rázem ocitl na jedné z čelních příček podobné akce. Byl 8x nominován na poli hereckém (nejčastěji za role zlodějských gentlemanů), nicméně nikdy nevyhrál. Dodnes je ale jedním z těch mála mužů, kteří vypadají pořád skvěle a je jedno, zda právě sedí na velbloudovi uprostřed pouště nebo zda usrkávají čaj v restauraci. Poučení od Petera bychom si mohli vzít hned v několika věcech, jen v jediné je to ovšem kritické: pořiďte si aspoň jeden černý motýlek a naučte se jej vázat. Nosit na pásku či gumě není hodné gentlemana.

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!