Nejstylovější muži v minulém půlstoletí, díl 5.

Publikováno: 30.07.2010 12:57 | Petr Hájek Stylové oblékání nejde ruku v ruce jen s umělci, zpěváky a herci, ale je také mimořádně důležité i pro jinak významné muže: businessmany, manažery, ale nejen ty samozřejmě - dostane se i na modely, zpěváky atd. Dnes proto přinášíme další trojici zajímavých stylových osobností.

 

William Holden

Zlatý Chlapec éry 50. hollywoodských let William Holden symbolizoval vizáž, která definovala svoji dekádu - mužný tmavý flanelový oblek s několika robustními doplňky. Nejlépe ovšem William vypadal ve svém ležérním postoji: s vyhrnutými rukávy a volně visící cigaretou. A to je i dnešní první poučení - nepodceňujte dojem vyhrnutých rukávů u decentní košile!

 

 

Sean Connery

Každý z představitel legendárního agenta Jamese Bonda se dostal do osidel nějakého aktuálního stylu, nicméně jen o jediném se dá říci, že měl styl svůj vlastní. Ano, správně, řeč je o Seanu Connerym. Právě on je oním poměřovacím mezníkem, podle nějž jsou vážení ostatní Bondové. I od něj se tedy máme co do stylovosti hodně co naučit. Connery dobře věděl, že drobnosti dělají muže, takže v konečném důsledku Connery vypadal prostě šik a nikoliv jako gangster.

 

 

Jack Nicholson

Tenhle Jack je velmi zajímavá osobnost. Ačkoliv začal ztrácet vlasy již někdy ve 30 letech a jeho chování na veřejnosti je občas stejně nedokonalé jako jeho sportovní pohodlné oblečení, i přesto Jackovo charisma zkrátka funguje. Je to prostě muž, který si může vzít na sebe cokoliv a přesto jeho osobnost šaty v dojmu zatlačí do pozadí. Stát se podobně dojmovou osobností by vám tudíž ušetřilo jakékoliv starosti s garderobou i střihem...

 

 

Hodnocení článku:Komentáře

Lexikon ohrožených druhů stylových mužů  (prázdninové cestování) Lexikon ohrožených druhů stylových mužů (prázdninové cestování) Cestujete rádi? Vím, poněkud hloupá otázka, pro čtenáře našeho ezinu, který si uvědomuje, že styl moderního muže je ovlivněn poznáváním... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!