Nejstylovější muži v minulém půlstoletí, díl 6.

Publikováno: 13.08.2010 11:34 | Petr Hájek

Stylové oblékání nejde ruku v ruce jen s umělci, zpěváky a herci, ale je také mimořádně důležité i pro jinak významné muže: businessmany, manažery, ale nejen ty samozřejmě - dostane se i na modely, zpěváky atd. Dnes proto přinášíme další trojici zajímavých stylových osobností.

 

Kurt Cobain

Muž velkých protikladů Kurt Cobain vyzařoval energii, která byla jak umělecká, tak i ničivá. I tehdy, když se Nirvana chystala na Saturday Night Live v lednu 1992 s hitem Nevermind, se tato 24letá hvězda příliš nestarala o to, jak bude vypadat. Obyčejné tričko Flipper, rozedrané jeansy, vesta v podivné zemité barvě a nabarvené vlasy, toť vše. Cobain zkrátka přinesl do povědomí nový status moderních kulturních ikon, v němž se mísila okouzlující osoba se sprostou a tichá s hlučnou.

 

 

Hubert de Givenchy

Módní návrhář Hubert de Givenchy se nejprve proslavil díky svým řízným a moderním oblekům. Úspěšný s nimi byl ale jistě zejména proto, jelikož se mu to povedlo v duchu klasiky. Dle jeho múzy Bettiny Graziani byl Givenchy „šik, ale neměl rád nějaké své předvádění". Dnes 80letý návrhář s přibývajícími léty svůj styl nicméně kapu změkčil: „Čím jste starší, tím menší důraz kladete na šaty." I tento návrhář tedy nakonec zjistil, že ta zdaleka nejkomfortnější věc na světě jsou prosté jeansy a tričko. A poučení na závěr? Nikdy byste se neměli bát být nejlépe oblečení na některé akci.

 

 

Jean-Paul Belmondo

Ze všech prvků tvořících belmondův styl byly šaty zřejmě tím nejméně podstatným a zřejmým, na druhou stranu se ale musí nechat, že jeho typická postava, styl chůze i drsňácký vzhled na něm zviditelnily prakticky vše nošené - od saka až k ručníku. Známý milovník dobrého tabáku byl ale také i mimořádným sportovcem. Nás dnes ale bude zajímat zejména to, že na snímku dole je k vidění v botách speciálně určených pro cestování a řízení, jež by dle názorů některých neměly ve sbírce stylových doplňků muže určitě chybět.

 

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!