Nejstylovější muži v minulém půlstoletí, díl 7.

Publikováno: 26.08.2010 14:08 | Petr Hájek

Stylové oblékání nejde ruku v ruce jen s umělci, zpěváky a herci, ale je také mimořádně důležité i pro jinak významné muže: businessmany, manažery, ale nejen ty samozřejmě - dostane se i na modely, zpěváky atd. Dnes proto přinášíme další trojici zajímavých stylových osobností.

Arnold Palmer

V časných 60. letech minulého století nebyl Arnold Palmer jen golfista, ale doslova sportovní superstar - jakýsi golfový Elvis s podobným zástupem fanoušků. Palmer se svojí typickou napomádovanou hlavou zkrátka přinesl golf masám. Oblékat se uměl a dělal to rád, nicméně někteří mu vyčítali, že jeho příliš svalnatá postava se příliš nehodí do košilí, ale spíše do klasických svetrů. Tak či onak, inspirace je zřejmá - sportovní košile by měla obepínat pevně i volně zároveň vaše bicepsy i vaše tělo.

 

 

Sam Shepard

I když je Sam vyfocen na barevný snímek (ať už stojí po boku jiného herce či společnice Jessicy Lange), stále působí jako osamělá figura z umělecky depresivních černobílých fotografií: smutné oči, drsné rysy, chlapské torzo, zkrátka archetyp muže westernového typu. Sam ovšem nebyl jen herec, ale také autor, jež napsal celkem 40 her. Poučení je protentokrát následující - (celo)černé oblečení nemusí být nutně spojováno jen se společenskými saky a kalhotami!

 

 

Woody Allen

Zajímavým příkladem stylovosti je bezesporu i známý herec a pisálek Woody Allen. Jeho styl se během posledních 50 let takřka nezměnil, což je věc vyžadující respekt. Musí se též nechat, že se zejména se svými typickými brýlemi a účesem stal skutečnou klasikou intelektuální stylovosti 70. let. Woody Allen též prokázal, že se člověk vlastně ani nemusí stylu příliš věnovat, aby nějaký měl. Jinými slovy - nezkoušejte být tím, čím nejste...

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!