Nejstylovější muži v minulém půlstoletí, díl 8.

Publikováno: 18.09.2010 17:05 | Petr Hájek

Stylové oblékání nejde ruku v ruce jen s umělci, zpěváky a herci, ale je také mimořádně důležité i pro jinak významné muže: businessmany, manažery, ale nejen ty samozřejmě - dostane se i na modely, zpěváky atd. Dnes proto přinášíme další trojici zajímavých stylových osobností.

Willem de Kooning

Životopisec tohoto malíře Mark Stevens o něm kdysi řekl: „De Kooning byl pro řadu lidí něco jako Brando. Tvrdý, tragický chlápek, drsný pijan i obdivuhodný ztroskotanec." I když u svého oblečení preferoval spíše funkční stránku, neboť zdaleka vše podřizoval umění, bylo by nefér o něm říct, že se ke svým VIP šatům choval přehlíživě. Majitel podobné tváře vypadal nicméně dobře ve všem, co si vzal a jedny z těchto šatů byly zkrátka i ty pracovní. Což nás přivádí k zajímavé myšlence - mít ve sbírce i šaty vysloveně pracovního rázu na nošení, s rozumem samozřejmě, aneb montérky do divadla nebrat...

 

 

Al Pacino

Pokud jde o Al Pacinův styl, tak je to newyorčan 70. let minulého století jako vyšitý - vyfoukané vlasy, kožený blejzr, kotlety, ... Z rolí mu sedělo vše od největších pobudů, až po obhájce zákona, což nás přivádí k tomu, jak bydlel: jak jinak než stylově! V New Yorku měl do poměrně pozdních let stále obyčejný třípokojový byt, v němž trávil čas zahrabán ve stozích divadelních a filmových scénářů. Al Pacinovo poučení by mohlo spočívat v poukázání na stylovost správné kombinace černé kožené bundy a bílé košile + k tomu i štíhlé tmavé kravaty.

 

 

Marlon Brando

Rozhodně jedna z nejvýraznějších stylových ikon let 50. až 70. minulého století, jež byla vzorem pro Jamese Deana a nesčetné další osoby. Stylově se Brando také vyvíjel pomalu a dlouho, ovšem prošel si tradičním „kolečkem" - v mládí rebelantské tričko a džíny, jak začínal zrát, pomalu si oblíbil obleky. Poučení od této legendy je prosté - jestliže máte výraznou postavu s širokými rameny, nepotřebujete tolik vycpávky, abyste jim dali vyniknout.

 

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!