Nejstylovější muži v minulém půlstoletí

2010-05-30-1
30.05.2010 13:20 | Petr Hájek

Stylové oblékání nejde ruku v ruce jen s umělci, zpěváky a herci, ale je také mimořádně důležité i pro jinak významné muže: businessmany, manažery, ale nejen ty samozřejmě - dostane se i na modely, zpěváky atd. Dnes proto přinášíme další trojici zajímavých stylových osobností.

1. David Niven

Pro začátek nic neříkejte a jen se podívejte na ten knírek. David Niven začínal jako herec v Hollywoodu a na jeho pečlivě pěstěném knírku bylo odjakživa něco magicky přitahujícího. Díky němu zároveň působil jako cestovatel kolem světa (Kolem světa za 80 dnů) i jako vytvářeč nepravostí (Růžový Panther). Při svém řízení často využíval toho, že byl od dob herectví mistrem ve vedení dialogů. Největším Oscarem se pro Nivena paradoxně nestal rok 1959, kdy byl z obálky opravdu vytažen, ale rok 1974, kdy se naopak účastnil jen jako host, ovšem stylem dominující host. I v 65 letech stále vypadající mimořádně ostře a svěže opět dokázal, kdo je to pravá hvězda stylem i chováním. Zkrátka, kníry mužům sluší, ale nezapomínejte je držet na uzdě.

 

 

2. Montgomery Clift

Jak o něm kdysi režisér John Houston pronesl, Montgomery Cliff měl vždy něco v záloze. Nebyl to jeden z těch typů to-co-vidíte-je-to-co-dostanete. Něco o něm ale přece jen bylo takřka jisté: byl tvrdý, ale nebyl to macho. Na scéně perfektně zahrál každou náladu, což potvrzuje i to, že se od něj v pozdější době učil James Dean. Jeho smůla mimo scénu je sice příslovečná, ale nás dnes bude zajímat spíše to, že by si jeden na základě jeho citlivého anti-Waynovského hraní mohl myslet, že jeho styl bude mimořádně složitý, ale opak je pravdou. Ba naopak, jeho styl měl všechny znaky jednoduchosti - byl čistý, průzračný a přirozeně trochu americký. Navíc, jen málokterý muž vypadal tak řízně v relativně obyčejných věcech.

 

 

3. Bruce Lee

I když nám budou příznivci jeho filmů tvrdit opak, Bruce Lee skutečně udělal největší dojem tehdy, když nestál na scéně. Tím přirozeně nechceme říci, že vidět hercovo míhající se torzo a likvidaci oponentů všech vah a velikostí není pohledná show, nicméně jak se můžete sami přesvědčit ze snímku, Bruce Lee vypadal výtečně i v obleku a slunečních brýlích. Jak všichni víme, Bruce Lee zemřel v roce 1973 ve věku 32 let, což ukončilo jeho kariéru krátkou jako noc v Kowloonu. Mimochodem, stylová zásada pro nošení velkých brýlí je prostá: i když chcete velikost maxi, ani poté by brýle neměly být širší jak obličej za prvé a měly by jej tvarem doplňovat za druhé.

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!