Nejstylovější nůž světa

Publikováno: 08.12.2011 14:04 | Petr Hájek
Shodou okolností je nejstylovější nůž světa také tím nejdražším nožem světa...

Las Vegas a jeho posedlost vším, co je nějak jiné, marnivé, famózní, nekonformní nebo přehnaně vyzývavě luxusní je věc přímo pověstná a je pro tuto oblast doslova životní filozofií. Další epizoda seriálu důkazů jistě bude i to, že se zde objevil nůž určený k použití na steaky, který stojí 15 000 USD. V čem je háček? Nůž je zdoben kromě jiného také v úhrnu 5 karáty diamantů. 
2011-12-08-1

Nůž se poprvé blýskl na prezentaci Gavina Rossdaleho a jeho dalších členů kapely. Restaurace, která se rozhodla tento prestižní stylový kousek kulinářského světa pořídit, byla STK House, což je high-levelový steak-house, bar & restaurant ležící (jak jinak...) v Las Vegas. Nutno zdůraznit, že nepoučený člověk by v noži na první pohled žádné rekordy snad ani nehledal a už vůbec by takto netipoval jeho cenu.
2011-12-08-1

Exkluzivní nádobí a příbory jsou odjakživa skvělým způsobem, jak dokázat styl, majetek a odkaz předků, často jsou proto symbolem dlouhých tradic. Nabídka super-VIP příborů dnes ale není příliš rozsáhlá – až se jeden diví. Jestli nás paměť neklame, tak posledním podobným kloudným kusem příboru byla v roce 2009 sada Lorenzi’s Horn Steak Set (snímek nahoře). Ta však stála pouhých 1 400 USD za vše... 
2011-12-08-1

Náš dnešní nůž rekordních parametrů byl vytvořen u Jason’s a jedná se o dílo vpravdě umělecké – pracovat v takto malém prostoru s desítkami diamantů byl jistě úkol hodný sloní trpělivosti... A co se k noži servírovalo? Neméně luxusní záležitosti – nejjemnější hovězí, tuňák, obložené mísy mořských specialit, King Crab a Dover Sole, no zkrátka, ani jídla se neměla před nožem za co stydět. Vypadá to, že nůž se stane (opět další) místní věcí lákající turisty z celého světa a ukazovanou ve vitríně, rozhodně nepůjde o věc běžnou v místním servírovacím náčiní. Ale nešť! Pokud máte cestu přes Las Vegas, zaskočte si sem na jídlo... (Las Vegas Boulevard South, 3708, telefon 702-698-7990).Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!