Neviditelné cyklistické helmy

Publikováno: 17.08.2012 12:52 | Petr Hájek

Jednou z těch méně příjemných stránek provozování cyklistiky je to, že musíte mít na hlavě helmu, díky níž často vypadáte jako okresní hokejový tým na útěku. Někoho chytrého ve Švédsku však napadlo, jak u podobné věci rafinovaně spojit styl i ochranu zároveň...

 

2012-08-17-1

Zdroj: Dvice

 

No řekněte sami - vidíte snad nějakou helmu na modelce na snímku? Vsadíme se, že ji nenajdete ani po pár minutách a přizvání několika kolegů k tomu. Tak ať vás dlouho nenapínáme, jde o to, že helmou je zde v podstatě onen vysoký límec vypadající jako šála.

 

2012-08-17-1

Zdroj: Dvice

 

V praxi to funguje nesmírně jednoduše. Jakmile se chystáte vyrazit někam na kole, prostě si onu věc, co je okolo krku, nasadíte na hlavu a dofouknete pumpou. No a rázem tu máte helmu, jenž vás ochrání před pádem! 

 

Když dojedete na místo, není nutno se otravovat s cirkusově pomalovanou helmou tradiční, ale jen z této vypustíte vzduch jako z použitého airbagu a opět si ji upravíte do tvaru rafinované šály kolem krku. Člověk tedy dbá jak stylu, tak i bezpečí.

 

2012-08-17-1

Zdroj: Dvice

 

Tento zajímavý druh ochrany a módního doplňku jménem Höwding (švédsky "náčelník") si vyžádal investice ve výši 10 milionů USD a 7 let pilné práce, nežli bylo vše důležité vyzkoušeno, navrženo a dotaženo do praxe.

 

2012-08-17-1

Zdroj: Dvice

 

Novinku pořídíte za 4 tisíce švédských korun, což zní jako moc, takže to raději převeďme na dolárky - 600 USD také není málo, ale je nutno vidět věci ze světlé stránky: máte zdarma k helmě i ohřívač krku...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!