Nová kolekce Blažek E MOTION, revoluce u tradiční značky!

Publikováno: 30.03.2010 10:41 | Michal Novák

Nová kolekce z dílny tradiční módní značky Blažek je překvapením sezóny. Od Blažka každý rok vídáme nové modely obleků inspirovaných anglickým stylem. Těžké a robustní obleky však v nové kolekci nehledejte! Respektive pár jich také najdete, ale o exkluzivitu této kolekce se právem zasluhují moderní lehké střihy a materiály na italský způsob. 

Být sám sebou

Kolekce E MOTION pro sezónu jaro/léto 2010 je podle módního domu Blažek reflexí elegance, pohodlí a módního experimentu. Dynamičnost, pohyb, ale i spojené emoce evokuje již název kolekce. 

S Blažkem do města

Hlavním prostorem, pro který byla kolekce navržena, je město. Roman Humlíček, dvorní návrhář značky Blažek, o kolekci mluví jako o pánské módě 21. století. „Ti, jimž takové označení ještě dnes připadá jako sci-fi, by se měli pozorně rozhlédnout okolo sebe. Žijeme v roce 2010 a čas, který jsme měli na to, abychom změnu vzali na vědomí, již uplynul. Řada věcí se oproti minulosti nedělá, nebo se dělají jinak, řada je jich zcela nových. Časy se mění a s nimi se mění také pánská móda, která byla v minulosti často prezentována pouze mužem v obleku - podnikatelem či bankéřem. Takové však již odvál čas. Dnes je oblek ve stylu 90. let spojován spíš s politiky nebo hledači ztraceného úspěchu. Taková image se stala pro dnešní mladou generaci mužů zcela nepřijatelnou. Proto v mnoha případech raději sahají po osvědčených džínsech a tričku a vydávají se hledat svoji cestu a vytvářet svůj styl, který více vyhovuje jejich potřebám."

Majitel módního domu Ladislav Blažek k tomu dodává. „Ano, situace je opravdu taková, proto je naším cílem oslovit kromě stávajících zákazníků i segment těch mladších a nabídnout jim ucelené řady oděvů nejenom pro formální či slavnostní příležitosti, ale také módu, která je příjemná a pohodlná pro každodenní nošení." Aktuální kolekce je připravena ve třech liniových řadách - regular, comfort a slim. Trendy slim řada osloví zejména mladé muže. Jejím hlavním rysem je štíhlá silueta v mírně zkrácených délkách. Těm, kteří upřednostňují volnější a pohodlnější střihy, jsou určeny oděvy označené jako comfort nebo regular.

Revoluce, ale stále Blažek

Jednoduchá barevnost s převládající černou a bílou barvou je něco, co se u pánských obleků mění jen těžko, proto i Blažek zůstává a doplňuje pouze neutrální šedé a béžové tóny.

Mezi materiály převládají tradiční bavlněné a vlněné tkaniny. 

Základní linie pánských obleků je štíhlá a ve zkrácených délkách. Toto se Blažkovi opravdu povedlo, obleky padnou skvěle na tělo a působí opravdu elegantně a přirozeně (přesně jak si autoři kolekce přáli). Právě střihy jsou nejsilnější stránkou nové kolekce a zaslouží si pozornost. 

Klopy sak jsou užší, zapínání je jednořadové na dva knoflíky, velmi aktuální jsou saka se dvěma rozparky vzadu.

V kolekci je také zastoupena trendy řada slim obleků určená velmi mladým mužům, ta využívá elastické materiály, které jsou nejen pohodlné, ale dokonale se přizpůsobí postavě.

Hodnocení Menstyle

Kolekci E MOTION pro jaro/léto 2010 módního domu Blažek hodnotíme jako velice zdařilou. Asi nejlepším slovem, co vyjadřuje naše pocity je "Konečně!". Konečně přišla tradiční značka jako je Blažek s něčím, čím se můžeme v moderní době pochlubit. 

Vypasovaná saka z kolekce E MOTION si lze vcelku snadno představit i na mladých manažerech, nebo jako vhodný svršek do divadla, či na galavečer. Blažek zkrátka sám omládl. A to samé můžeme čekat i od nositelů této značky.

Příští rok bysme uvítali nějaké nové materiály a decentní přidání barvy i když s tím je třeba nakládat velmi opatrně.

O módním domu Blažek

Možná je pro vás, naše čtenáře, značka Blažek jen jménem na obchodu, který v obchodních centrech obcházíte. Věříme však, že s novou kolekcí E MOTION se to u mnoha změní. Proto ještě na závěr pár informací o této značce:

  • Od svého založení začátkem 90. let se módní dům Blažek snaží o vyplnění mezery na trhu pánské módy. Zaměřuje se především na vysokou kvalitu, precizní zpracování a na nadstandardní doplňkové služby.
  • Pánská móda značky Blažek je nabízena ve čtyřech základních liniích - tzv. Event, Business, City a Casual - doplněných o kolekci módních doplňků a bot.
  • Čtyřikrát do roka jsou prezentovány nové kolekce, které jsou nabízeny výhradně ve vlastní síti značkových prodejen. V tuto chvíli mohou zákazníci navštívit 23 prodejních míst v České republice a šest na Slovensku. Individuální krejčovské úpravy a výroba košil na míru jsou nabízeny v celé obchodní síti a patří mezi vyhledávané služby módního domu.
  • Kolekce vznikají ve vlastním designérském studiu, které vytváří všechny modelové vzory. Kreativní tým přichází pro každou kolekci se zcela novými myšlenkami a přístupy, které v sobě odrážejí aktuální módní trendy, čisté linie, důmyslné detaily a pro značku tak charakteristickou vysokou kvalitu krejčovského zpracování a nadčasovost. Maximální pozornost je věnována výběru dodavatelů luxusních materiálů, jimiž jsou převážně proslulí italští výrobci.Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!