Nová kolekce Jozef Sloboda jaro 2010

Publikováno: 26.04.2010 09:53 | Michal Novák

Jozef Sloboda uvedl nedávno svou novou kolekci pro jaro 2010, která rozhodně stojí za pozornost.

Kolekce jaro 2010 je inspirována retro stylem 80. let. Obsahuje pro dobu typické geometrické tvary ala Mondrian, De Stijl nebo třeba inspiraci v té době populární rubikovou kostkou, která si vysloužila i vlastní tričko v kolekci.

Jozef Sloboda představuje svou kolekci

Většina mých nápadů vzniká inspirací z normálních věcí, které používám, nebo vidím, jen je prostě převedu do podoby oblečení.
Jako v předchozích letech v kolekci, která plynule přechází z minulých, najdete barevné kontrasty zelené, žluté, fialové. Základem jsou ale už tradičně šedá, černá, bílá. Z materiálů opět převládá stoprocentní bavlna, někdy s elastanem. U pletáže je to bavlna ve směsi s akrylem, ten používáme výhradně proto, aby jednotlivý kus svetru držel tvar, což pletáž z čisté bavlny nedokáže zaručit.

Kdo je Jozef Sloboda

Jozef Sloboda je přední český módní návrhář. Oblečení navrhuje od roku 1998. Z původního ateliéru se zakázkovou výrobou postupně roste, v roce 2003 otvírá svůj první obchod. Pana Slobodu i jeho tvorbu můžeme bezostyšně označit jako vrchol originální české pánské módy. Každý kus oblečení značky Sloboda se pyšní tím, že je celý vyroben v Praze. Jedná se tak o precizní českou práci, kterou dokáží ocenit i nejnáročnější zákazníci.

V současné době provozuje Jozef Sloboda obchod v Rytířské ulici 11 v Praze.

Oblečení od Jozefa Slobody je určené sebevědomým mužům, kteří se nebojí vyjádřit svůj postoj a pohled na svět svým oblečením.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!