Ofiny, rock a nestárnoucí klasika - vlasové trendy jaro/léto 2010

Publikováno: 20.01.2010 23:39 | Michal Novák

Pánské účesy pro nastávající sezónu jaro/léto 2010 budou renesancí dekadence, rebelství v uhlazeném kabátu. Prostor dostávají rozcuchy a extravagance ve stylu rockových hvězd, stejně jako uhlazená elegance tradiční poloviny 20. století.

Punk, rock a další formy zla

Současné období hospodářského úpadku dává prostor pro návrat dekadentního stylu jakým je punk. Návrat k rockové revoltě zasahuje ještě hlouběji. Tyto a další formy rebelství vyjadřují všemi dostupnými prostředky nesouhlas se současným systémem. Extrémní a extravagantní rozcuchy, asymetrické tvary a střihy, a hlavně styling bořící jakýkoliv systém – způsob jak vyjádřit nesouhlas.


Ofiny ovládnou léto

Ofiny – trend minulého roku si získává stále více na oblíbenosti. Rok 2010 je však proti minulému roku daleko více ovlivněn „go green“ trendy jako jsou například bio, alternativní zdroje energie, auta na vodík. Oproti syntetickému roku 2009, kdy jarním hitem byly nepřirozeně působící přestylované ofiny, se v 2010 můžeme těšit na elegantní přírodní ofiny. Ofina u pánských účesů může mít mnoho podob. Pro období jaro/léto 2010 budou trendy středně dlouhé a delší ofiny lehce nad nebo do úrovně obočí.


Návrat zlatých let

Hitem léta budou klasické střihy a styling šedesátých let. Zlatá léta byla více než čím jiným symbolizována všudypřítomnou dokonalostí. Ta se promítá i do účesů své doby. Účesy zkrátka musí být dokonalé. Každý vlas mimo linii je nežádoucí. Přesto styling nesmí působit přehnaně.


Z domova: Harder Better by Norbert Michal Zapoměl

Z domácí scény můžeme představit Harder Better styling od českého vlasového guru Norberta Michala Zapoměla.


A co na to sám Norbert Michal Zapoměl?

Trendy v účesové tvorbě jdou ruku v módou a ta se nám posunula na rebelskou úroveň....Vrátili se totiž prvky ROCKU a PUNKU, které jsou ale nyní povýšené na ušlechtilou úroveň ELEGANCE. Sáčka jsou hezky vypasovaná a kalhoty jsou v elegantní úzké linii. Vše je lehce překombinované a navrstvené. Objevují se kostky, lesklé materiály, kovové odstíny, ale i ostré barevné kombinace. Do pozadí nám ustoupily pastely a sladké barvy. Vše má jasnou konturu a dává najevo, že každý je osobnost. Šály a brýle nechybí snad v žádné kolekci světových návrhářů. Brýle jsou povýšené z nutnosti na módní doplněk.

VLASY se opět nechávají dorůst a jsou zastřižené v ostřejších liniích. Účes se dle potřeby cuchá, nebo hladí do klasické podoby. je dovolené strniště a zcela odzvonilo bradkám a tenkým kotletám. Poletí patky, ofiny a krátké zadní partie vlasů.

Já vám přeji abyste dokázali v sobě objevit kousek elegantního rebela a věřím, že se budete nejen cítit dobře, ale že se budete i líbit....váš NORBERT MICHAL ZAPOMĚL

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!