Pánská proměna Profashion - Adam

Publikováno: 04.02.2010 19:30 | Profashion.cz

Adam Jablonský - model pro únorovou pánskou proměnu je oblečen do jednořadého obleku značky Richter's, který je vhodnější pro mladého muže. Fasona na 2 knoflíky působí více dynamicky.

Čemu by měl mladý muž věnovat pozornost, když v takovém obleku vyrazí do společnosti, popřípadě co by nemělo chybět v obsahu jeho kapes? „Sako by mělo zůstat zapnuté. Vždy se zapíná první knoflík a poslední zůstává rozepnutý. Kapesník papírový, pokud má muž rýmu a bílý látkový na otírání potu z čela."

Doporučujete k tomuto typu obleku barevnou košili, nebo se více hodí jen bílá? „Do společnosti se nosí zásadně světlá košile. Bílá, „šampaň" nebo světle modrá. Jiné barvy nejsou přípustné."

Co o muži vypovídá barva vázanky? „Mužům vázanky vybírají spíše ženy, proto by tato otázka pasovala spíše na druhé pohlaví." odpovídá Jitka Richterová, majitelka salonu Richter's.

Úpravu nejen vlasů, jak můžete vidět na fotografiích, ale také vousů si vzala na starost kadeřnice Veronika Soukupová z kadeřnictví Honzy Hlaváčka. Pěstěné vousy mohou značit nedbalou eleganci, ale nikoliv zanedbanou, takže se Adam nevyhnul ani ostré břitvě. „Při volbě tohoto účesu je jasné, že se bez stylingu neobejdete. Tyto přípravky na finální vlasovou úpravu jsou dnes již běžnou součástí pánské kosmetické výbavy. Použití vlasového stylingu zaručí dlouhotrvající tvar účesu." komentuje Veronika.

 

Vizážista Michal Zachar tvrdí: „Pánské líčení de facto neexistuje. Některé z kosmetických firem uvedly před pár lety na trh několik produktů, ale s nijak oslnivým záběrem. Líčilo se sice v starověku (Řecko a Řím), následně až v baroku - v současnosti je make-up pro muže tabu. Vyjímku tvoří herci, zpěváci a showmani, pohybující se především před filmovou či TV kamerou. Pánové si dávají maximálně korektor na akné. Náš pánský make-up byl tedy stvořen pro účely focení a měl za úkol lehce překrýt drobné vady a nedostatky pleti."

A jak si tedy Michal Zachar poradil s první pánskou proměnou Profashion?

„U Adama jsme použili několik produktů firmy Laurendor, specializující se na profi líčení a to sice tonikum na pleť pro její osvěžení, krém pro výživu pleti a její ochranu před vysušujícími účinky make-upu a pudru. V případě tohoto líčení jsem nemusel používat mnoho barevných korekcí, jelikož tvář Adama je ostřeji řezaná. Barevnou optickou korekcí jsem usiloval spíše o zjemnění rysů."

 

Pozadí úvodní fotografie dokresluje atmosféra Business lounge, které nabízí svým hostům hotelu Corinthia hotel Prague ve 24. patře.

Oblek:
Model: Adam Jablonský
Oblečení: Richter‘s Style, Jitka Richtrová
Make up: Michal Zachar
Vlasy: Honza Hlaváček and friends, Corinthia hotel Praha
Autor článku: Michaela Lejsková
Poděkování: Corinthia hotel Praha
Foto: Jiří Šubrt

Zdroj: Profashion.cz
Článek díky naší spolupráci s Profashion.cz
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!