Pánské módní doplňky - první část

Publikováno: 21.05.2012 20:52 | Václav F. Mensa

V jakékoliv módě, dámské či pánské by měl doplněk zůstat doplňkem. Nikdy by neměl zastínit nebo přerazit samotný outfit. Měl by individuální styl podtrhnout a zdůraznit osobnost. Nikoli utvářet osobnost.

Stylový muž 2

Zdroj: bearthryllz.files.wordpress.com


V mužské módě je výběr doplňků oproti ženám značně omezen, nicméně, stále zůstává široká škála, ze které si lze vybrat. Muži se dělí na odvážné a klasické. Ti odvážní nebudou váhat s výraznou šálou či kloboukem. Klasickým postačí zajímavá kravata či manžetové knoflíčky. Vyjmenovávat veškeré pánské módní doplňky však není práce pro jeden článek ale pro sérii knih.

Stylový muž

Zdroj: flickr.com


Šála

Muž v dokonalém večerním obleku či smokingu nikdy nic nezkazí bílou, hedvábnou šálou. Nejen že podtrhne osobitost ale dává najevo, že muž respektuje staré hodnoty a tradice. Bílá šála dodá i jednoduché košili a kravatě jiný rozměr. Je to čistě vysoká elegance.

Naproti tomu šedá šála k jednoduchým džínám a svetru prokáže uvolněnost, ležérnost a sebejistotu. Šedá barva naznačuje jistý poklid. Je nevýrazná přesto výjimečná.

Šála by měla být v jiném odstínu než zbytek outfitu aby nezanikla.

Sportovní šála

Sportovní šála, Zdroj: ssense.com


Opasek

Staré pravidlo říká, že opasek by měl ladit s botami, nicméně, v dnešní době už to není tak zcela nutné. K semišovým mokasínům v tmavě modré lze těžko sehnat stejný opasek a proto je nutná jistá dávka odvahy pro experiment. K tmavě modrým kalhotám se skvěle hodí pásek ze světlé kůže. K šedým kupříkladu z tmavě červené kůže či klasický černý. Důležité je, aby opasek vždy seděl co se týče velikosti. Měl by být zapnutý na třetí dírku.

opasek Hermés

opasek Hermés, Zdroj: designoutletmall.com


Klobouk

Není to tak dávno co byl klobouk nepostradatelný doplněk. Současná společnost dává přednost čepicím s kšiltem avšak, stylový muž si klobouk dovolit může.

Typický Panamský klobouk na léto se shání velmi špatně, ale výsledek je pak oslnivý. Stejně tak jako klasický, plstěný černý klobouk povýší obyčejný outfit na vyšší úroveň. Muž v něm vypadá stylově a vkusně.

Klobouk

Zdroj: stylecrave.frsucrave.netdna-cdn.com


Šperky

Co se šperků týče, hlavní je nenápadnost. Ať už se jedná o sponu do kravaty, manžetové knoflíčky či náramky. Pravidlu nenápadnosti nepodléhají prsteny odkazující k rodině či spolku. A samozřejmě, snubní prsteny. Ty si muž nevybírá.

Spona na kravatu

Zdroj: zaunick.com


Aktovky

Zavazadlo, které sebou muž nosí závisí na povolání. Klasické manažerské aktovky jsou stylové. Dokonalé vyrábí značka Hermés, Alfred Dunhill či Smythson of Bond Sreet.

Smythson také vyniká perfektními zápisníky, obaly na iPady a dalším manažerským příslušenstvím.

aktovka Smytshon

aktovka Smytshon, Zdroj: thecarry.com
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!