Pánské šperky - doplňky dotvářející styl

Prsten z kolekce Tungsten Link
Wolframový prsten z kolekce Tungsten Link
18.08.2009 10:00 | Michal Novák

Po dlouhá období byly výhradním pánským doplňkem stylové hodinky. Každý gentleman je nosil neustále při sobě a za každých okolností musely perfektně ladit k vždy vyčištěným botám. Hodinky jsou a budou bezesporu důležitým pánským doplňkem. Důkazem jsou sbírky luxusních hodinek mnoha známých a úspěšných osobností. V České republice má asi nejvíce medializovanou sbírku luxusních hodinek pražský primátor Pavel Bém.

V současnosti se však obrovské popularitě dostává zcela jiným pánským doplňkům. Jsou jimi jednoduché, designově skvostné šperky z ušlechtilých kovů. Krom tradičního stříbra a zlata se využívají i nové spíše technické materiály, které se skvěle identifikují se současnou dobou. Moderní materiály jako jsou chirurgická ocel, titan nebo wolfram jsou univerzální a přitom elegantní. Na rozdíl například od zlata, které si své nositele pečlivě vybírá a ne každému sedne.

Pravý boom zaznamenávají šperky z chirurgické oceli Sama chirurgická ocel je moderní, vizuálně velmi příjemný a decentní materiál. Stejnou jednoduchostí se vyznačuje i samotné zpracování většiny ocelových šperků. Vzhledem k dostupnosti materiálů bývají šperky z chirurgické oceli masivnější než šperky ze vzácných kovů. Masivní jednoduché šperky posilují sebevědomí svých nositelů a působí rozhodným a vkusným dojmem.

V poslední době je také čím dál častěji vidět nepříliš vkusný trend nosit kovový řetízek místo kravaty k méně formálním suited příležitostem. Takto nošený řetízek je často ještě zvýrazněn nedbale rozepnutými svrchními knoflíky na košili.

Přičemž nejsou šperky v žádném případě chybou. Náramek z chirurgické oceli, doplňující hodinky na ruce druhé, je vítaným vyvažujícím prvkem celkové kompozice pánského obleku. Suverénnost pak přidá jednoduchý prsten na palci, nebo jiném prstu. Prstenů může být klidně i více. Při zachování jednoduchého vzhledu nebudou působit nikterak dráždivě, spíše naopak.

Kolekce Tungsten Link – Wolfram určený pro muže

Wolfram patří mezi jedny z nejtvrdších přírodních materiálů na této planetě. Právě proto může být tím pravým symbolem silných mužů. Toho si jsou vědomi i návrháři pánské kolekce šperků z wolframu – Tungsten Link. Jednoduchost a elegance je nosným poznávacím znakem této kolekce. Nutno podotknout, že wolframové šperky nejsou zatím příliš běžné. Jsou tak vhodné zejména pro muže, kteří se cítí být sami sebou a svou unikátnost chtějí nějak vyjádřit.

Článek byl vytvořen s ve spolupráci s elektronickým obchodem se šperky ozdobse.cz.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!