Pánský make-up

Pánský make-up
20.01.2010 13:39 | Profashion.cz

Dokonale nalíčená žena je dnes nejen dobrým zvykem, ale také základem společenské etiky, která hovoří o tom, jak má upravená žena vypadat. Ale když bychom na ulici při procházce městem potkali nalíčeného muže, tak si někteří z nás při nejmenším pomyslí, jestli je to takhle v pořádku.

Avšak tento úsudek už v zemích, kde je móda vyspělejší vůbec neplatí a nad tím, že jde po městě nalíčený muž se nikdo ani nepozastaví, právě naopak, muži, kteří o sebe pečují jsou žádanějšími.

Kdyby jsme chtěli hledat kořeny lícení u mužů., tak, stejně jako u lícení žen by jsme zabrousili až do Starověku, hlavně Egypta, kde byla tato funkce náboženská a podle postavení ve společnosti a kde se nedělal rozdíl mezi pohlavími.

V dnešní době je to ovšem jiné, ještě před pár lety byla tato záležitost propagována jen určitými skupinami mužů.

Z mého pohledu je nejlepší zlatá střední... nic se nemá přehánět, ovšem když vidíme kolem sebe neupravené muže, tak to také není to pravé ořechové.

Kam ale rozhodne pánský make up patří, jsou módní mola. Tam bychom bez pěkně upravených tvářiček sotva obstáli. Pro foto se dnes už běžně dělá i plasticita obličeje. Tvaruje se tak, aby vynikly lícní kosti a obličej tak získal dokonalý tvar. Zvýrazňují se také oči, leckdy se aplikují i stíny a kontura očí působí také velice pěkně. Dále se obočí zafixuje barevným gelem, v případě potřeby dokreslí. Dokreslit se muže i kontura rtu, ta ovšem by mela vypadat co nejpřirozeněji. Rty zvýrazňujeme obvykle jen čirým leskem na rty.

Ovšem nejdůležitější a nejužitečnější je korektor, ať už je na nedokonalosti, nebo na projasnění. Korektor je to líčidlo, které opravdu potřebuje každá mužská tvář a bez které by se žádný vizážista neobešel. Zakryjí se jím jak všechny nedokonalosti pleti, tak známky únavy.

Proto se nemusí zdát nikomu divné, že muži korektor, nebo make-up použijí. Je to základ, který leckdy muže prospět i psychice. Současně také plní i ochranou funkci, jak z zimě, tak v létě, díky pečujícím látkám. Že se opravdu není čeho bát, to zjišťuje stále více mužů, a dosvědčuje i vzrůstající počet firem, které se zabývají pánskou kosmetikou nejen pečující, ale i dekorativní. Oblíbené přípravky jsou například tónovací krémy, korektory, projasňovace, pudry na mastnou plet, balzámy a jiné.

Jak říkám, zvyk je železná košile a nemůžeme odsuzovat něco, co nevyzkoušíme a co se nám muže třeba i zalíbit. Takže pánové žádný strach a hurá do parfumerie.

Autor článku: Alexandra Dejdarová
Foto: Pavol Bigoš

Zdroj: profashion.cz
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!