Pěstící prostředky - pánská kosmetika 1. část

Publikováno: 02.11.2012 20:01 | Václav F. Mensa

Kosmetické přípravky už dávno nejsou čistě výsadou žen. Ovšem, pojmem kosmetika není míněn jen make-up, řasenky, oční stíny a tvářenky. Kosmetický přípravek je jakýkoliv zázrak ukrytý v lahvičce, který vylepšuje a pečuje o vzhled člověka. V dnešní době patří kosmetické společnosti k nejvýdělečnějším, nejbohatším a také nejmocnějším částem světa. Vzhled je totiž v naší době velmi důležitý a jeho vliv nepopiratelný. A tudíž, i stylový muž by měl dbát nejen o oděv, ale i o dokonalý vzhled samotného těla. 

pánská kosmetika

Zdroj: gaiaskinnaturals.com

Spousta lidí soudí, že kosmetika je jistým podvrhem. Jistě, neumí vyměnit kůži na tváři za kůži o dvacet let mladší, ale umí v lecčem pomoci a leccos zakrýt. 

Jedním z hlavních aspektů mužské tváře jsou vousy. Holení každý den je pro pleť náročné. I když holící gely a pěny slibují minimální podráždění, vždy tam je. A i když se nemusí projevit okamžitě, kůže se začíná uchylovat k obrané pozici. Postupem času se stane tvrdší, hrubší. A s tím už posléze nelze udělat zázraky. Nicméně, na trhu lze nalézt výrobky, které skutečně činí tak, jak slibují. 

Krém na holení tváře od značky Weleda se skládá čistě z přírodních surovin. Weleda patří ke špičce v okruhu přírodní a bio kosmetiky. V tomto holícím krému který uspokojivě pění avšak nevysušuje lze nalézt oleje z kosatce, granátového jablka, které působí zjemňujícím efektem. Výsledek je skutečně dokonalý. Nejen perfektně hladká tvář, ale také pěstěná a dobře chráněná. 

rasiercreme fur mannhaut 75ml weleda

Zdroj: green-shop.ch

Pokud se ovšem rozhodnete s vousy skoncovat nadobro, současné kliniky estetické chirurgie nabízejí i laserovou depilaci. Vousy už nikdy nevyrostou a vy můžete po zbytek života vstávat o dvacet minut déle. Nezbytných je asi 8 - 10 ošetření a za každé zaplatíte v průměru 1300.

Komplexně je lepší používat přírodní kosmetiku. Lidské tělo je, hodně volně řečeno přírodní produkt a cokoliv silně chemického mu škodí a proto je lepší dopřávat mu to, co mu není nepříjemné. 

Manufaktura balzám po holení

Zdroj: vsezprirody.cz

Tvář je dobré každé ráno vyčistit. Skvělý na pohodlné, nenásilné čištění je gel od francouzské značky Sanoflore. Stačí, když jdete ráno do sprchy ho nanést na tvář, jemně masírovat a poté opláchnout. Je bez chemických látek a parabenů. Pleť jemně hydratuje, pěstí a zanechává ji lehkou a provoněnou. Skládá se z extraktů máty, citronů a dalších, esenciálních olejů. 

Sanoflore Cleaning

Zdroj: bio-info.cz

A ovšem, je vhodné nosit každý den hydratační, denní krém. Na dobrých krémech by se šetřit nemělo, neboť co se týče kosmetiky, s cenou povětšinou roste i kvalita. Samozřejmě jsou výjimky, ale těch je málo. Denní krém chrání pleť před vlivy smogu, UV zářením a dalšími faktory, které způsobují rychlejší stárnutí a "zašlý" vzhled.

Alespoň jednou týdně je dobré celé své tělo ošetřit sprchovým peelingem. Malé částečky šetrně odstraní šupinky staré kůže a zaručí tak zdravější vzhled. Skvělé sprchové peelingy vyrábí česká značka Manufaktura. Ten s přídavkem řas a soli Mrtvého moře je skutečně jedinečnou záležitostí. 

Sprchový peeling manufaktura

Zdroj: homespa.cz

Péče o tělo skutečně není výsadou jen žen a moderní muž se za takové věci nemusí v žádném případě stydět, či jimi opovrhovat. 

Kolik máte v koupelně lahviček, flakónů a tub?

3-5
18%
59%
18%
Celkem hlasovalo: 17
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!