Pět voňavých osvěžení na léto

Publikováno: 03.05.2012 17:54 | Pavel Lopušník

Pokud si jen letmo prolétnete blogy, které se věnují světu vůní, patrně se velmi často setkáte s dotazem, přibližně tohoto znění: „Holky poraďte, jakou vůni koupit klukovi 18 let?“ Oproti blogerkám bych nerozlišoval vůně pro mladé, pro starší a pro zralé muže. Proč by si mladší muž nemohl např. oblíbit oldschoolovou vůni a naopak zralý muž nějakou dynamickou, mladistvou vůni. Zde je tedy přehled pěti vůní, který, jak pevně doufám, uspokojí všechny věkové skupiny.

fd

1. EAU D´ORANGE VERTE (Hermés)

Co se stane, když spojíte vůni jehličí s vůní citrusových plodů? Vznikne vám tenhle zajímavý mix svěžesti, který se hodí do parných letních dnů. Výrobce ji charakterizuje jako unisexovou, ale radil bych si ji dopředu vyzkoušet, nesedne každému. Počítejte s tím, že jde o kolínskou, to znamená, že byste neměli čekat enormní výdrž. Pokud bych ji měl charakterizovat jazykem blogů o parfémech, pak jde o tzv. letní polívačku, s níž zaujmete.

kv

2. 4711 NOUVEAU COLOGNE (4711)

Další kolínská, avšak tentokrát jde o novou verzi klasiky. 4711 už z našich stránek znáte, kdysi jsem o ní psal, tohle je však něco trochu jiného. Ve složení a ostatně i ve vůni samé objevíte černý rybíz v kombinaci s květinovými tóny. Ze zkušenosti vím, že po téhle vůni sahají i ženy, kterým se líbí. To ovšem neznamená, že jde o čistě dámskou záležitost. Tahle vůně je hodně zajímavá, i když si musím postesknout, že klasika je hold klasika.

bg

3. BVLGARI EAU PARFUMÉE AU THÉ BLANC (Bvlgari)

Některé věci můžete v životě dělat složitě, ale nepovedou se tak, jako když je děláte jednoduše. I když osobně mám od téhle značky jiného favorita, tahle vůně mě zaujala především svou jednoduchostí. Snoubí se tu pelyněk, bílý čaj a pižmo, nic víc ani nic míň. Vůně je jemná, takže asi odradí drsňácké typy. V létě chladivě voní zejména bílý čaj, díky kterému rozhodně přilákáte pozornost.

sd

4. LAGUNA (Salvador Dali)

Barva téhle vůně asociuje slavné filmy, v nichž se objevuje modrá laguna. Vůně, které vévodí čisté citrusy, působí jako chladivý balzám v perném dni. Jde o tropickou vůni, kterou užijí zejména romantičtěji založení muži.

ds

5. BANANA REPUBLIC CLASSIC (Banana Republic)

Velmi zajímavá vůně, kterou rozhodně nelze přiřadit k mainstreamu. Jde o lehkou vůni, která se může stát klasickou pro většinu mužů. Zpočátku na vás dýchne zvláštní zelenocitrusová vůně, která se na vaší kůži postupně převaluje, aby se na ni nakonec usadila.

Jaká je Vaše oblíbená letní vůně?

Celkem hlasovalo: 0
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!