Plumen 001: stylové svícení pro každého

Publikováno: 16.09.2010 16:09 | Petr Hájek Když se řekne „stylové svícení", většině z vás se jistě vybaví různě tvarované a barevné lustry. Chyba! Dnes bude řeč o věci věru neobvyklé - jedné nadmíru stylové žárovce!

 

 


Poprvé jste mohli narazit na žárovku Plumen Light Bulb na londýnské designérské akci Designersblock Exhibition konané ve východním Londýně. Jejím autorem je Nicholas Roope a když své dílo instaloval za pomoci žebříku, byl to skutečně neodolatelný pohled.

 

 

Zpočátku by se snad jeho dílko mohlo zdát někomu jako až příliš retro a avantgardní, ovšem příznivci rustikální prostoty a nepravidelných tvarů si naopak určitě přijdou na své. V liniích designu je vidět hravou povahu jejího autora, který musel provést stovky návrhů, nežli byl konečně spokojen. Také jej čekala dlouhá cesta při zkoumání vlastností skla co do možností jeho ohýbání a tvarů.

 

 

Je určitě pozitivem, že máme na trhu kromě žárovek občejných i ty kapku nestandardní, jelikož člověk si aspoň může vybrat, o co má zájem aneb symetrická tradiční žárovka je nudná a zájem návštěvy s ní rozhodně nevzbudíte...

 

 

Zda do podobného dílka investovat nějaké prostředky je samozřejmě ožehavá otázka, nicméně Plumen 001 má za nějakých 20 GBP oproti jiným kusům umění přece jen znatelně vyšší užitnou hodnotu - žárovka není jen tak nějaký lapač prachu, jako řada jiných uměleckých kousků, ale užitná věc, kterou potřebuje každý z nás.

 

 

Je zřejmé, že autor je velmi kreativní a zdaleka ještě neřekl poslední slovo, takže co dodat? Těšíme se na další kreace!

 

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!