Pracovní boty pro jaro 2011 (díl I.)

Publikováno: 19.05.2011 13:53 | Petr Hájek
Od business-casual, až po business-formal, vše, co může jen noha muže v práci potřebovat...

Mark McNairy

Mark McNairy z New Amsterodamu je podepsán pod těmito silnými šněrovacími polobotkami z bílé semiše, s výrazným okrajem a s cihlovou podrážkou v ceně 355 USD. Jelikož je tento typ obutí základem skoro každého jarního vážného business odívání, určitě s ním nic nepokazíte, navíc, když si k němu vezmete věci v pískové až hnědé.

 

2011-05-19-1

 

Florsheim

A tentokrát něco od Florsheim za 140 USD. Hnědé boty podobného střihu jsou velmi univerzálním obutím a snadno se párují takřka k čemukoliv v šatníku (hnědá, šedá, námořnická modř, ...). Dost jednoduché na denní nošení a přesto i dost detailní na to, aby zaujaly. Přímo se tedy vnucuje otázka, proč již podobné nemáte v šatníku?

 

2011-05-19-1

 

Alden (J.Crew)

Podobné boty sice bývají kapku dražší (605 USD je již často pro jednoho docela "ranec"), ovšem produkty z kordovánu jsou investicí na celý život: a mají jednu velmi neobvyklou (a příjemnou) vlastnost - čím jsou starší, tím lépe vypadají. Snesou džíny, manšestr a když přijde na věc, tak i šedý flanel.

 

2011-05-19-1

 

Grenson

Jestliže ohledně bot uvažujete o okamžitém, radikálním a originálním upgradu, pak by možná stál za úvahu podobný experiment, jaký nabízí za 320 USD Grenson. Jde o boty karamelové až tabákové barvy a docela k nim sednou i nějaké výraznější či vícebarevné ponožky. 

 

2011-05-19-1

 

Hodnocení článku:Komentáře

Miloslav kardinál Vlk - v rozhovoru na aktuální společenská témata Miloslav kardinál Vlk - v rozhovoru na aktuální společenská témata Věřím, že po přečtení rozhovoru, který jsme spolu s panem kardinálem vedli, budete se mnou zajedno. Osobnost tohoto člověka nejlépe... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!