Programovatelné tričko

Publikováno: 08.08.2012 13:38 | Petr Hájek

Dnešní prototyp šatů je snem každého stylového fanatika - můžete si na něj streamnout z iPhonu, co chcete... 

 

2012-08-08-1

Zdroj: Dvice 

 

Všelijaké obléknutelné technologie nejsou již v dnešní době žádnou novinkou. Jako první se objevily digitální přívěšky, které sice potřebují dobíjet, na druhou stranu, možnost změnit motiv z nějaké barvy na jinou jen prostým nastavením skrze PC či tlačítkem, je prostě příliš lákavá...

U šatstva většího rozměru, jako třeba u dnes představeného trička, věc dostává skutečně zcela nový rozměr, jelikož člověk může měnit doslova vše, co si jen přeje. Může nést nějaký vzorek, jedinou barvu, fotku, či dokonce pravidelně se měnící informace (třeba taková chodící předpověď počasí je na tričku dost originální...). 

Prototyp vyvinula skupinka, která si říká CuteCircuit a aby řečené dokázala, rozhodla se vytvořit celý tshirtOS, jenž vám uvedenou věc umožní - samozřejmě se automaticky předpokládá, že již vlastníte na druhé straně tričko schopné zobrazení se svým zašitým displejem. 

Na tričku si můžete nechat zobrazit informace z Twitteru, fotky a videa z iPhonu (mít na tričku obrázek je dnes již nuda, ale skutečné hýbající se video, to je jiná...) nebo na co dalšího máte právě náladu.

Tričko je mimochodem i plně omyvatelné a to tak dlouho, dokud z něj nezapomenete vždy odstranit akumulátor. O dalších detailech tvorby se autoři příliš nerozepisovali, ale to nás vlastně až tak nezajímá, co nás naopak zajímá velmi, tak onen fakt, že je tu nový stylový trend na dohled - trend triček, jakých chcete!
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!