Ramínka zabraňující zápachu

Publikováno: 13.10.2012 12:40 | Petr Hájek

Dnes si představíme speciální ramínka na šatstvo všeho druhu, jenž pohlcují zápachy, takže jejich majitel nemusí tak často prát.

 

2012-10-13-1

Zdroj: Dvice

 

Jednoho zákonitě musí překvapit, jak prosté nalezení nové funkce pro již vymyšlený produkt má často neuvěřitelný dopad ve své branži. Dnes máme na mysli speciální ramínka, jenž disponují zvláštním druhem dřevěného uhlí, které pohlcuje zápachy produkované člověkem v míře často nepříjemné pro okolí.

 

2012-10-13-1

Zdroj: Dvice

 

Stačí tedy trocha uhlí a šaty jsou svěžejší, čímž se nešetří jen nosy lidí okolo, ale samozřejmě také čas, mýdlo, voda a prášek, o pračce ani nemluvě. Novinka s kapku dlouhým názvem "Bye Bye Laundry" má kruhový tvar a nikoliv tradiční ramínkovitý, takže je kapku náročnější na místo. 

 

2012-10-13-1

Zdroj: Dvice

 

Novinka je vyrobena ze skleněného vlákna a obsahuje miniaturní válečky dřevěného uhlí zpracovaného s kyslíkem do podoby extrémně efektivního pohlcovače pachů. Pravda je ale taková, že ramínka fungují jen u zápachu a jen částečně, takže skutečně silně cítící věci nezvládne a ani skvrny na šatech vám neodstraní. Jako pomůcka pro šaty, které nasákly zápachem to je ale ideál - cigaretový kouř je toho dobrým příkladem.

 

2012-10-13-1

Zdroj: Dvice

 

Ramínka "Bye Bye Laundry" pocházejí od Anglické designérky Lisa Marie Bengtsson, jenž hledala alternativu k neustálému úmornému praní. Dle jejích vlastních slov chtěla zajistit, aby věci špinavé a zapáchající jen trochu dostaly ještě druhou šanci před praním.

 

2012-10-13-1

Zdroj: Dvice

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!