Renata Langmannová vs. Michal Skramuský

Renata Langmannová , foto: Michal Skramuský
Renata Langmannová , foto: Michal Skramuský
04.08.2011 08:20 | Michaela Lejsková

S Renatou Langmannovou jsem se osobně nesetkala. Odjela totiž za prací do Milána. Proto jsme náš rozhovor vedly přes mail. V dobách internetu věc zcela běžná. Renata byla milá a profesionální. Proto si říkám, že je možná škoda, že k našemu setkání nedošlo. Na rozdíl od mnohých jiných modelek má Renata zajímavý životopis a při posezení někde u kafíčka by bylo možné ho více rozebrat. Ale není všem dnům konec. O lidech, kteří mají dobře našlápnuto, a to Renata bezesporu má, ještě určitě uslyšíme. Prozatím se můžete pokochat krásnými fotografiemi Michala Skramuského.

Renata Langmannová , foto: Michal Skramuský
Foto: Michal Skramuský, svatební šaty: Salon Magique Moment www.magiquemoment.cz

 

Zeptám se hned na úvod, jak se vám fotilo? Fotky pro magazín jsou originální a velmi zajímavé...

Fotilo se mi skvěle. Vždy, když máte kolem sebe správný tým lidí, tak to jde samo! A v tomto případě se to stoprocentně potvrdilo. Michal Skramuský je velmi talentovaný mladý fotograf a myslím, že o něm ještě hodně uslyšíme. Děkuji za spolupráci také vizážistce, stylistce a kadeřníkovi, kteří odvedli taktéž skvělou práci!

 

Vzpomenete si na focení, které se vám vyloženě líbilo a z něhož jste měla dobrý pocit?

Jednou jsem v Barceloně fotila reklamu pro výrobce postelí. Celou dobu jsem ležela a dělala, že spím. To bylo velmi příjemné.

Renata Langmannová , foto: Michal Skramuský
Foto: Michal Skramuský

 

V roce 2006 jste vyhrála titul Česká Miss, což vám určitě převrátilo život naruby. Jak se dnes s odstupem pěti let díváte na tuto soutěž a na příležitosti, které vám dala?

Vše, co se odehrálo v souvislosti s Miss, pro mě představovalo obrovský přínos. Zkušenosti byly někdy pozitivní, někdy méně, ale snažila jsem se vždy ponaučit a využít možností, které se mi otevíraly. Soutěž Miss je velký odrazový můstek, ale záleží jen na každé dívce, jak ho využije. Já jsem ho využila pro vlastní kariéru ve společenském světě a ve světě modelingu.

 

A co vám naopak vzala?

Nejpodstatnější věcí, kterou mi Miss vzala, je určitě soukromí. Ale to je daň, se kterou se musí počítat.

 

Pocházíte z Ivanovic na Hané, jste doma populární. Poznávají vás lidé na ulici?

Ivanovice na Hané jsou město, které má přibližně 2,5 tisíce obyvatel. Tam mě všichni poznávali i před Miss. Zná tam téměř každý každého.

 

Působíte i v zahraničí. Kde všude a jaké jsou tam podmínky v modelingu v porovnání s Českou republikou?

Český modelingový trh je velmi malý. Práce je zde jen pro hrstku vyvolených a to ještě špatně placená. Naopak v zahraničí je velká konkurence. Pokud chcete vydělávat, musíte na sobě neustále pracovat a snažit se být co nejdokonalejší. Moje začátky byly tvrdé. Neúspěch byl téměř na denním pořádku. Absolvujete padesát castingů a z toho vyjde někdy jedna práce a někdy žádná. Je to o vytrvalosti, tohle období překonat. Modeling prostě není pro slabé povahy.

Renata Langmannová , foto: Michal Skramuský
Foto: Michal Skramuský, svatební šaty: Salon Magique Moment www.magiquemoment.cz

 

Je tedy v modelingu zapotřebí mít i trochu „ostré lokty“?

Asi ano, ale ty jsem já bohužel nikdy moc neměla. Kromě toho je však zapotřebí mít velkou dávku štěstí na správné lidi.

 

Kdybyste byla šéfkou modelingové agentury, co by musely splňovat dívky, které byste ve své agentuře měla?

Kromě tělesných parametrů by určitě musely být spolehlivé a profesionální a mít dobré komunikační schopnosti a vytrvalost.

 

Máte v branži skutečné kamarádky?

Na tuto otázku je těžké odpovědět. Stále věřím, že ano, i když mě v poslední době hodně z nich zklamalo…

 

Končíte studium na Policejní akademii České republiky, příští rok by z vás měla být magistra. Můžete nám pro zajímavost uvést nějaké předměty, které se na akademii studují?

Studium na Policejní akademii se skládá přibližně z 80 % z právnických předmětů (občanské právo, trestní právo, ústavní právo, správní právo…) a je doplněno bezpečnostními a policejními předměty (kriminologie, kriminalistika, policejní management, atd.).

Renata Langmannová , foto: Michal Skramuský
Foto: Michal Skramuský, svatební šaty: Salon Magique Moment www.magiquemoment.cz

 

Během studií jste tři roky pracovala u firmy ABL. Čím vás tato praxe vybavila?

Ve firmě ABL jsem pracovala dva roky v marketingovém oddělení. Z té doby jsem si odnesla spoustu zážitků i zkušeností v oblasti produkce (pořádali jsme nejrůznější akce a konference) i bezpečnosti.

 

Mnoho lidí uniformy přitahují. Mohla byste dělat policistku?

Nikdy neříkej nikdy, ale zatím si to nedovedu představit… Mě uniformy zas tak moc nepřitahují.

 

Kdesi jsem vás zahlédla s tmavými vlasy, to je vaše přirozená barva, nebo jste blondýnka? V čem to mají blondýnky snazší? Anebo jsou to jen předsudky?

Když jsem byla malá, tak jsem měla blonďaté vlasy, které mi však časem ztmavly. Nikdy jsem nechtěla být blondýna, takže hned jak mi to rodiče povolili, začala jsem se barvit na černo. Časem jsem ale zjistila, že jsem daleko přirozenější ve světlých vlasech, tak jsem je zase začala zesvětlovat… Nikdy jsem neslyšela, že by to měly mít blondýnky snazší – naopak, společnost trpí nejrůznějším předsudky o naší inteligenci.

Renata Langmannová , foto: Michal Skramuský
Foto: Michal Skramuský, svatební šaty: Salon Magique Moment www.magiquemoment.cz

 

Jste stále v hledáčku bulváru, ale na rozdíl od jiných missek se na vás bulvár nikdy nijak nevyřádil. Čím myslíte, že to je?

Jsem nekonfliktní člověk, který žije spořádaný život. Mám stálého přítele, se kterým máme krásný vztah a naše soukromí se snažíme chránit. Nejsem „večírková královna“ a ukazuji se pouze na akcích, které jsou na určité úrovni.

 

Dá se vůbec v dnešní době vyhrát válka s bulvárem? Stalo se vám někdy, že vás bulvár poškodil?

Je to rozhodně běh na dlouhou trať a to už jenom kvůli našim zákonům. Novináři znají nejrůznější kličky, jak napsat článek, aby byl z právního hlediska nenapadnutelný. Před několika lety se mi něco takového stalo, ale jelikož vím, jak to chodí, tak jsem nešla do soudních sporů. Vždycky si říkám, že nic není staršího než včerejší noviny...

 

Děkuji za rozhovor.

 

Text: Dita Brančíková

Foto: Michal Skramuský http://michalskramusky.cz

Make up: Jana Hrabáková

Styling: Lea Winterová

Hair: Martin Stejskal

Svatební šaty: Salon Magique Moment www.magiquemoment.cz

Publisher: magazín best of www.ibestof.cz

Renata Langmannová , foto: Michal Skramuský
Foto: Michal Skramuský
Hodnocení článku:Komentáře

Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Mnoho lidí může jistě říci, že ve volbě dovolené nejsou konzervativní, ale v otázce s kým budou cestu realizovat, sázejí... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!