Robotický manekýn pro zkoušení šatů online

Publikováno: 29.09.2010 17:43 | Petr Hájek

Naslepo nakupované oblečení pořizované prostřednictvím internetu zřejmě čeká skutečná revoluce.

 

 

Zná to zřejmě každý, kdo někdy přes internet nakupoval cokoliv většího než kapesníky. Dotaz: „Jak mi to vlastně bude sedět ve skutečnosti?" již zastavil nejeden potenciální nákup, případně se postaral o další následné nepříjemnosti s nákupem spojené (opakované zasílání menších / větších kousků).

S tím by však měl být brzy konec. Firma FastCo se totiž právě nechala slyšet, že se jí podařilo vytvořit robotického manekýna, který nejenom, že plně zastoupí toho klasického, on umí navíc dokonce i měnit tvary figury v přímém přenosu! Obratem tak lze zjistit, jestli dotyčný kus bude sedět - viz odkaz na video z akce za článkem.

Každý člověk je unikát, čehož si jsou tvůrci vědomi, takže robot je schopen vytvořit více jak 2 tisíce mužských typů figur (od super-atleta, až po pivní břicho). Je tedy solidní šance, že i relativně nekonfekční osoby naleznou skutečně ideálně sedící model. Je zřejmé, že to radikálně zahýbe s online prodeji šatstva, které dnes takto nakupuje pouhých 8 % osob (u knih je to pro zajímavost více jak dvě třetiny).

A malá poznámka na závěr. Firma toho času pracuje čile i na dámské verzi (bude ještě před koncem roku prý), takže její mužští zaměstnanci mají aktuálně zcela bez přehánění nejlepší místo pod Sluncem - nakonec, jistě jen málokterý muž by odmítl nabídku na celodenní zkoumání dámských ňader...

Video: http://www.youtube.com/v/tgDh3djntSY
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!