Rockerská móda, která se neuchytila - klobouky Devo

Publikováno: 26.11.2010 15:51 | Petr Hájek Jestliže mají něco rockové kapely opravdu rády, tak experimentování se stylem a módou. Někdy stojí u zrodu nové módní vlny a jindy na ně svět zkrátka zapomene...

 

2010-11-26-1

 

Skupina s názvem Devo existovala 37 let, její hlavní zpěvák ale mohl zaklepat na většinu dveří rockerů na světě a prakticky nikdo by jej nepoznal - to však pouze tehdy, pokud by neměl na hlavě onen podivný klobouk, jimž skupina tak holdovala.

 

2010-11-26-1

 

Odlišit se svým stylem se sice Devo jistě podařilo (cynik by poznamenal, že jejich klobouky jsou praktická ochrana proti dešti, při práci u lešení či jako vynikající forma na želé nebo stavění hradu z písku), ale ve finále byly „Energetické Dómy", jak klobouk nazývala sama kapela, totální propadák.

 

2010-11-26-1

 

Nabízí se nám otázka, co se tedy vlastně uchytilo namísto řečené módy? Kovbojské klobouky ve tvaru Taco jaké znáte od Breta Michaelse. To byla vůbec zajímá sázka - vzít místní „vesnický klobouk" (když se nad věcí zamyslíte, tak zjistíte, že kovbojský klobouk je zde něco jako u nás známá rádiovka) a proslavit jej, to chtělo opravdu odvahu.

 

2010-11-26-1

 

Jak dosvědčují snímky celebrit, móda se rozšířila bleskovým tempem a po nějakých kloboucích Devo zakrátko neštěkl pes. Odpůrci kovbojských klobouků sice přinášejí zajímavé protiargumenty (kovbojský klobouk může sedět jedině starodávnému kovbojovi, ti už ale nežijí - tj. nikdo by je neměl nosit), davy si je ale zkrátka žádají...

 

2010-11-26-1

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!