Šle a kšandy se vrací do módy

Publikováno: 28.06.2011 19:02 | Petr Hájek

V šatníku stylového muže by nemělo chybět mnoho věcí – od kapesníku, přes košile, svetry, až po pláště. Ale ruku na srdce – jakpak jste na tom s prvotřídními kšandami a šlemi?

šle

Ačkoliv primárním účel kšand a šlí bylo zajistit, aby dotyčnému nepadaly kalhoty, dnes je lze nosit i z důvodů vysloveně stylových a třeba i k běžnému opasku. Moderní šle a kšandy mají též další výhodu: jejich zpracování i barvy maximálně respektují moderní trendy, nemluvě o jejich zajímavém kombinování s dnes populárními úzkými kravatami.

Pokud jde o barevnost, seriozním mužům bychom doporučili zůstat u osvědčené černé, popřípadě zabrousit do neutrálního odstínu bílé u letních kalhot. Jestliže ale máte to štěstí být mladý či naopak ve velmi zralém věku, pak vám nic nebrání v tom, zkusit i odstíny, které by na manažerovi působily kapku rušivě: červená a fialová namátkou (pokud nesundáváte oblek, pak samozřejmě můžete nosit, co a kdy chcete). Letošní léto by neměl být problém sehnat následující barvy: tyrkysová, růžová, červená, bílá, fialová a černá.

šle

Co se týče zpracování a rozměrů, tak šle jsou univerzální pro obě pohlaví, mají délku 75 cm (bez roztažení) až 220 cm (max. protažení bez poškození). Šířka pásu je 2,5 cm a šle tvoří tři takovéto pásy sešité koženými vložkami. Samozřejmostí pak je prvotřídní práce i provedení.

Jak jsme již naznačili v úvodu, šle lze poměrně snadno barevně sladit s kravatami, což je stylová zásada, která se plní velmi snadno. A zde je to s ní o to snadnější, jelikož si zákazník může rovnou pořídit šle i kravatu ve stejném odstínu.

šle

A na závěr ještě pár slov k doprovodným kravatám: jejich protáhlý úzký design perfektně sedí ke šlím a vytváří tak další prostor k vyjádření vašeho osobitého stylu. Pokud jde o materiál, tak se jedná o satén. Kravaty jsou dlouhé 150 cm, v nejširším místě mají 5 cm a v nejužším 2 cm.

A nyní k ceně: komplet šle + kravata je k mání za 318,- Kč a šle samotné jsou pro změnu jen za 199,- Kč. Jestliže tedy chcete nahradit svoje staré stoleté šle po dědečkovi a otci pořádnou stylovou modernou, popřípadě přemýšlíte o vhodném (a nepříliš drahém) dárku pro stylu dbalou osobu, pak jste dnes díky kšandám jistě získali dobrý námět k volbě...

šle

Vytvořeno ve spolupráci s LuxuryShops.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!