Smartphone od Aston Martin

Publikováno: 18.09.2012 12:27 | Petr Hájek

Známý výrobce luxusních aut chystá neméně luxusní chytrý telefon. Ponese jméno Aspire a poběží na mobilním operačním systému řady Android.

 

2012-09-18-1

Zdroj: Aston Martin 

 

S výrobci aut, jenž se rozhodli přivést na trh nějaké to mobilní zařízení, jsme se již setkali a ne jednou. Pokud jde konkrétně o Aston Martin, tak to je firma, jenž má ve zvyku stavět nejlepší auta na světě, jejichž design i specifikace udělají stejný dojem, jako úder bleskem. Aston Martin navíc nedávno vyjádřil úmysl postavit vlastní smartphone, jemuž se základem stal dnes tak populární Android.

Ač vám to možná není známo, tak pro Aston Martin není Aspire prvotina, jelikož firma již uvedla před časem zařízení, jenž vypadalo podobně jako Samsung Nexus S. Tehdy to ještě byla spolupráce s firmou Mobiado. Dnes ale, staví pouze na svých vlastních zdrojích.

 

2012-09-18-1

Zdroj: Aston Martin 

 

Aston Martin Aspire bude evidentně zařízením velmi osobitým a stylovým zároveň. Rovněž je jasné, že firma ani tu nerezignuje na první třídu u použitých materiálů. Kde však trestuhodně rezignovala, tak to jsou vysloveně lowendové parametry: 3,2" HVGA displej, 800 MHz single-core procesor, 5 Mpix kamera zadní + VGA přední, 256 MB RAM a 512 MB flashe. Nechybí ani microSD slot, 3G a Wi-Fi modul.

Jak sami vidíte, naprostá technická špička by to byla pouze tehdy, pokud byste model prodávali v roce 2008... Aspoň že se zařízení bude prodávat v pětici barev: růžová, zlatá, černá, stříbrná a bílá. Právě barva určí následně i to, kolik za novinku zaplatíte - 1290 až 1590 USD. A dodejme na závěr, že třeba takový Galaxy Note 2 má sice gigantickou HD obrazovku, ale zase je jen z plastu, zlatá verze smartphonu značky Aston Martin je skutečně ze zlata...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!