Street-style v Kongu aneb trocha exotiky

Publikováno: 17.08.2011 13:44 | Petr Hájek

Drtivá většina článků týkajících se stylu a stret-stylu se nějak dotýká Evropy či Ameriky, výjimečně i Asie a Austrálie, ovšem africký street-style, ten aby jeden u nás hledal skutečně s lupou (a stejně by nakonec nic nenašel). Tuto stylovou mezeru se snažíme napravit dnešní ochutnávkou svěží africké exotiky. 

2011-08-17-1

 

Již po prvních snímcích je zřejmé, že se fotograf Baudouin Mouanda inspiroval pro své snímky na výstavu „Société des Ambianceurs et des Personnes Élégantes" v díle Gentlemen of Bacongo od Daniele Tamagniho (vydáno Trolley Books). A stejně jako on, i tento fotograf se pokusil zachytit street-style v Kongu.

 

2011-08-17-1
 

 

Místní šviháci se potrpí na živé a svěží barvy, nakonec to by se dalo v Africe i očekávat, že zde lidé přímo milují barvy. Ovšem je pravdou i to, že řada těchto osob to s barevností kapku přehání a sklouzává až k jakémusi pávovsky-přeplácanému hejskovství.

 

2011-08-17-1
 

 

Určitě se místním osobám nedá upřít zajímavé experimentování s pestrobarevnými kapesníky a šátky, jež si v našich končinách prakticky nikdo nedovolíí.

 

2011-08-17-1
 

 

Výstavka Baudouina Mouandana je aktuálně k vidění v London's Gasworks Gallery a to až do 18. září. Průvodce zdarma se zde mimochodem dočkáte 26. srpna. Snímky zde samozřejmě uvidíte ve větším vydání, seřazené a v počtu řádově větším, nežli kolik nabídl náš dnešní malý závdavek.

 

2011-08-17-1
 

 

Jestliže vás tedy tato specifická oblast stylu fascinuje a máte cestu přes Londýn, nic vám nebrání zaskočit do galerie a užít si tohoto napůl fotografického umění a napůl stylového reportu.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!