Styl Jamese Bonda

Publikováno: 23.10.2012 19:20 | Václav F. Mensa

Pečlivě vybudovaný styl Jamese Bonda je od něj neoddělitelný stejně jako hypermoderní hodinky a protřepané Martini. Ať už pluje na jachtě po mořích, utíká zběsile džunglí či jen pronásleduje protivníka v některém z ikonických aut, vždy si zachovává důstojnost, eleganci, styl a chlad. 

James Bond

Zdroj: hollywoodreporter.com

Oblek Jamese Bonda se za léta stoupající legendy stal sám legendou. Stal se jakousi pevnou součástí, která je neměnná. Už od prvních filmů vystupují jednotliví Bondové v dokonalém, doslova dokonalém obleku. Sedí jako kdyby se v něm narodili. Jednoduchá, minimalistická bílá košile a kravata jsou samozřejmostí. Evidentně, agent 007 dává větší přednost klasice, než větší osobitosti. Ovšem, na poli individuality by mohl být vynalézavější, ale to se říká snadno, když se to píše ve vyhřáté místnosti a nemusí se řešit zabíjení nepřátel Jejího Veličenstva. 

James Bond Daniel Craig

Zdroj: solarnavigator.net

Styl pana Bonda lze přirovnat a velmi dobře ztotožnit se stylem oděvního génia a člověka, který má vkus na velmi vysoké úrovni, Toma Forda. Jak by také ne. Vždyť je to právě on, kdo obléká herce, Daniela Craiga a převtěluje ho tak do pana Bonda. 

Tento nenápadný muž, vždy v kvalitním obleku vyjadřuje v realitě to, co pan Bond na stříbrném plátně. Tedy, co se oblékání týče. 

Tom Ford

Zdroj: wordpress.com

Ford dělá pro mužské módní odvětví to, co udělala Coco Chanel pro dámské. Skutečně, oblékat se u Toma Forda nikdy není špatný krok. Stejně jako James Bond i on ztělesňuje několik rovin pravé mužnosti a totiž vybraný vkus, pečlivě vystavěný vzhled, galantnost a luxus. 

Nejde však jen o střih nebo odstín obleku. Cení se především kvalita materiálu a vynalézavost doplňků. Oblékat se ve stylu Toma Forda vyžaduje košili se zapínáním na manžetové knoflíčky. Bez výjimek a výmluv. Kravata musí být hedvábná nebo kašmírová. Boty musí být ručně šité, perfektně vyleštěné a taktéž kvalitní. 

Tom Ford

Zdroj: graziadaily.co.uk

James Bond vždy dělal dojem. A skutečně, moderní muž nepotřebuje zbraň ráže 9 nebo hodinky se slaňovacím zařízením. Stačí si zachovávat důstojnost a to tajemné kouzlo, kterým Bond oplývá a nepřestává fascinovat. 

Tom Ford

Zdroj: posh24.com
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!