Stylová ikona Matteo Marzotto

Publikováno: 22.07.2011 14:49 | Petr Hájek

Na světě není mnoho předsedů představenstva, hlav akcionářů či CEO, o kterých by se dalo říci, že jsou skutečnou stylovou ikonou. I zde se však naleznou výjimky...

 

2011-07-22-1
 

 

Je zajímavé, že když se podniku daří a je na tom finančně růžově, i přesto nosí bankéři, majoritní akcionáři a podobná sorta lidí vždy pouze a přísně černou. Když se člověk na podobných poradách rozhlédne, tak zjistí, že si často nepřipadá ani tak na stylovém dýchánku neméně stylových ikon ale spíše na upířím konsensu někde v Rumunsku.

Většina podnikových VIP představitel se sice obléká draze, o tom žádného sporu, ale také jaksi sterilně a místy až se sklony k dokonalé nudnosti. Důvodem je takřka jistě nedostatek zájmu - proč nakonec věnovat pozornost něčemu, co není nezbytně nutné k řešení financí? Podobná sorta lidí zkrátka vždy bude mít obleky jako čistě praktickou věc.

Matteo Marzotto nicméně patří určitě k té skupince magnátů, kteří se nejen chovají mistrovsky na trhu, ale také vždy sledují svoji stylovou stránku. Povšimněte si u jmenovaného rovněž ještě další nevídané věci - takto upřímný úsměv jsme za celý život na žádné poradě, schůzi, reportu ani meetingu neviděli...

Marzottův styl se nesnaží zaujmout za každou cenu - člověk, který prodává a nakupuje firmy jako housky na krámě to nakonec nikterak nepotřebuje - takže jeho mottem je spíše trvalá decentní estetičnost. Tu si zachovává i poté, co sundává kravatu. Jak jsme ale naznačili dříve, úsměv neodkládá nikdy. Rovněž i jeho (většinou kombinované) kravaty jsou lekcí ve stylovosti samy o sobě.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!