Stylové desatero, díl 1.

Publikováno: 19.10.2010 14:41 | Petr Hájek My lidé, si na desatera nejrůznějšího druhu velmi potrpíme, takže když už přijde na věc, proč si nezmínit i to stylové?

1. Budeš ctít ševce svého a jeho jehlu hbitou

Dokonce i ten nejlépe padnoucí komplet potřebuje mírně doladit v některých drobnostech - a když ne hned, tak jednou zcela určitě (pár cm v pase, ...). Lidské tělo není dokonalé, takže se běžně stává, že jedna končetina je kratší či naopak delší než druhá, jedno rameno je výše atd. Také zkrátit či zahnout kalhoty nebo lépe slícovat knoflíky s dírkami dokáže kvalitně jediný muž, kterého si nadevše važte: dobrý krejčí!

 

2010-10-20-1

 

2. Budeš mít aspoň dvoje tenisky

Muž dbalý stylu by měl pamatovat u tenisek na jednu základní věc: vysoké sportovní patří jen do tělocvičny, na běžeckou dráhu nebo na hřiště, naopak ty s okrajem nízkým lze nosit, kam to jen situace dovolí (party, grill-festy a podobné nezávazné společenské radovánky).

 

2010-10-20-1

 

3. Pořídíš si správné hodinky

Kvalitní hodinky v nerezu jsou skvělé k tradičním džínsům, stejně jako k vašemu oblíbenému blejzru (a samozřejmě nejen k nim). I zde by měla být stylovost tím nejdůležitějším a nikoliv jen nejvyšší cena za každou cenu.

 

2010-10-20-1

 

4. Sladíš svoje ponožky s oblekem

Základní pravidlo pro výběr ponožek je jednoduché: namísto bot se při nich uvažuje barva obleku. Pokud toto pravidlo aplikujete v praxi, pak zjistíte např. to, že k námořnické modři více sedí ponožky podobného odstínu a nikoliv černé apod. Při oblékání světlého obleku je na místě vzít si ponožky o tón tmavší, nežli oblek, ovšem přitom zase špetku světlejší než boty.

 

2010-10-20-1

 

5. Neoblečeš si příliš úzkou kravatu

Pokud nejste opravdu hardcore módní fanatik, který žije jedině pro extrémně úzké kravaty, pak vám nejlepší práci odvede tradiční průměrná tloušťka nějakých 7-8 cm v nejširším místě.

 

2010-10-20-1

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!