Stylové hodinky, jak je určitě neznáte

2010-02-23a
23.02.2010 18:15 | Petr Hájek

Designérské studio Tokyoflash Japan se právě pochlubilo s návrhy hodinek, které by se jedním slovem daly popsat snad jen jako "neuvěřitelné".

1. Futuristická prehistorie


Tělo tohoto designu je rozděleno několika tlačítky po stranách. Zajímavý je však zejména displej. Nenajdete tu žádná tradiční čísla, ale namísto nich jen jasné modré plošky. Čtení času je ale "jednoduché" - vnější prstenec jsou hodiny a vnitřní minuty v násobcích pěti. Jednotlivé minuty jsou pak vidět mezi oběma těmito prvky.

 

 

 

2. Světelná konstelace


Další návrh, o kterém si dnes povíme, se inspiroval v přírodě, resp. kosmu. Rozložení prvků má totiž připomínat souhvězdí. Čas se tentokrát nijak složitě nepřepočítává - pokud se pozorně podíváte na dispej, zjistíte, že jsou jednotlivé "bubliny" zároveň i určitou číselnou hodnotou. Pro výsledný čas pak stačí tyto hodnoty sečíst.


3. Příroda budoucnosti


Ačkoliv je primární nasazení dalšího kousku jako BT handsfree sada, můžeme jej směle zařadit do hodinek, jelikož je to funkce, kterou bude provozovat zdaleka nejčastěji. I tentokrát jsou čísla daná dopředu a v závislosti na tom, které je právě podsvíceno, se čte čas.


4. Dvojitá záhada


A i na závěr jeden z odvážnějších výstřelků. Design s dvojitým uspořádáním je velmi zajímavý a také kapku nepřehledný, ale suma sumárum to není až taková hrůza, když jeden ví, jak na to: Vpravo se ukazují minuty (+ jednotlivé pod-minuty v rámci 5minutových bloků), vlevo celé hodiny.

 

 

Hodinky.czPřipojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!