Stylové piano do domácnosti

Publikováno: 03.11.2010 13:10 | Petr Hájek

Firma Steinway & Sons se rozhodla oslavit 70. výročí narození Johna Lennona uvedením nového zajímavého piana.

 

2010-11-03-1

 

V rámci oslav 70 uplynulých let od zrození Johna Lennona se firma Steinway & Sons rozhodla uvést piano v edici Imagine Series Limited Edition. Novinka je vymodelována po vzoru bílého Steinwaye, který John Lennon dal Yoko Ono k jejím narozeninám v roce 1971 a jež se stále nalézá v jejím manhattanském domě.

 

2010-11-03-1

 

Opěra na noty obsahuje dle typu celkem čtveřici různých kreseb pocházejících přímo od Johna Lennona: Come Together (úvodní píseň k albu "Abbey Road" zosobňuje touhu Johna Lennona svádět lidi dohromady. Grand Piano se snaží zachytit proces vzniku písně. Freda People zase představuje Johnovo odhodlání používat hudbu pro dobro lidstva. A je tu i jeho legendární kresba Self Portrait.

 

2010-11-03-1

 

Na pianu jsou i další odkazy na Johnovu tvorbu, namátkou slova: „You may say I'm a dreamer" nebo „Imagine". Je tu i Johnův japonský podpis, číslo klavíru a nechybí samozřejmě ani replika Johnova podpisu na jiném místě.

 

2010-11-03-1

 

Steinway & Sons staví piano v New York i Hamburku a toho času jsou k dispozici všem oficiálním dealerům za blíže neupřesněnou cenu. Výrobce nicméně neopomíná zdůraznit, že část prostředků z prodeje bude věnována na projekt The John Lennon Educational Tour Bus.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!