Super-bowlové helmy z křišťálů Swarovski

Publikováno: 07.02.2012 14:11 | Petr Hájek

Pokud jde o americký Super Bowl a křišťály Swarovski, tak už každá z těchto věcí je sama o sobě prvotřídní, co se ale teprve stane, když je spojíme?

 

2012-02-07-1

 

V tom případě dojde k tomu, k čemu právě došlo ve světě sportovního designu a módy. Jistý Quinn Gregory z Chicaga se totiž právě rozhodl, že vytvoří sběratelské fotbalové helmy zdobené mimořádným počtem křišťálů Swarovski. A když přijde na věc, proč vlastně ne? Ty se dnes používají v designu už dávno k lecčemus (lebka, kožené sedadlo, ...), tak proč ne právě na helmu?

Tyto fotbalové helmy přichází opravdu v pravý čas... Načasování Quinna Gregoryho opravdu nemohlo být věru lepší - dotyčnému muselo určitě trvat velmi dlouho, nežli perfektně umístil na každé z nich dobrých 12 500 kusů Swarovski křišťálů. A navíc je mnoho z nich v nějakém odstínu tak, jak to káží klubové barvy daných týmů.

Při pohledu na podobný koncentrovaný um a eleganci nelze jinak, nežli jen uznale pokývat hlavou. Pokud tedy chcete ukázat svoji příslušnost k nějakému z místních klubů, máte šanci provést to skutečně unikátní a velmi stylovou cestou. Jako základ je zde profesionální helma Riddell Proline Football a na ní se pak umělec věnuje celé 3 týdny intenzivní práci, nežli je dílko hotovo.

Dokonce i šéf Dallas Cowboys, Mr. Jerry Jones, potvrdil, že jde o prvotřídní sběratelské dílo, jenž bude po celé akci vydraženo za blíže neupřesněnou startovní sumu. Umělec již vytvořil 3 kousky: Dallas Cowboys, Cincinnati Bengals a Kansas City. Přijímá však ochotně objednávky i na jiné kluby a týmy. A kolik si budete muset připravit v případě zájmu o zvěčnění právě toho vašeho? Asi 1800 USD.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!